Pepsi Center

Colorado Avalanche
3:4

M44.: COL - PIT 3:4 OT - Sweep na Colorado

Pingwiny po raz drugi w sezonie pokonały Colorado Avalanche po dogrywce i zanotowały sezonowy sweep na zespole z Denver. Pittsburgh wygrał 4:3 po złotej bramce McCanna. Dla Pens strzelali także Rust, Blueger oraz Małkin.

Sullivan postanowił w dzisiejszym spotkaniu wystawić w bramce Murraya. Prócz tego nie dokonano żadnych zmian w składzie w porównaniu z meczem w Vegas.

Był to wyrównany pojedynek. Obydwa zespoły oddały niemal identyczną liczbę celnych strałów na bramkę. Wynik otworzyli gospodarze w 15 minucie spotkania podczas gry w przewadze. Dobrze rozegrany zamek zakończył się mocnym strzałem MacKinnona. Murray nie miał w tej sytuacji zbyt wiele do powiedzenia.

Długo musieliśmy czekać na odpowiedź Pens bo aż do 34 minuty spotkania. Wtedy to Pingwiny grały w przewadze i w momencie gdy kara dla zawodnika Avalanche wygasała, Blueger dostał idealne podanie na kij od Kahuna i Pens zdołali w końcu przełamać Francouza.

Po wyrównującej bramce Pens spotkanie się otworzyło. Niestety pod koniec drugiej odsłony Colorado ponownie znalazło się na prowadzeniu po niezwykle pechowej interwencji Murraya. Landeskog wrzucił gumę pod bramkę Pens z tercji neutralnej lobem, ta odbiła się przed naszym golkiperem niefortunnie w drugą stronę i wpadła do siatki. Jedna z najdziwniejszych bramek w tym sezonie.

Murray zrehabilitował się jednak za tą słabą interwencję w trzeciej tercji i później dogrywce. Pens zagrali bardzo dobrą trzecią odsłonę. W 42 minucie w Denver ponownie mieliśmy remis gdy Rust dobił uderzenie Małkina.

Na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry do siatki trafił już sam Małkin, który pięknie z nadgarstka uderzył na dłuższy słupek całkowicie zaskakując Francouza.

W ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry gospodarze zdołali doprowadzić do dogrywki, a tam podobnie jak gdy graliśmy z Avalanche w Pittsburghu, lepsi okazali się Penguins. Złotego gola zdobył McCann dzięki czemu wróciliśmy na drugie miejsce w naszej dywizji.

Kolejne spotkanie Pens to niedziela i starcie z Arizona Coyotes.

Colorado Avalanche — Pittsburgh Penguins 3:4 OT (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)

Bramki i asysty: 15. MacKinnon (Girard, Landeskog), 39. Landeskog (Girard), 60. Calvert (Makar, Burakovsky) – 34. Blueger (Kahun, Marino), 42. Rust (Malkin, Kahun), 56. Malkin (Kahun), 64. McCann (Blueger, Marino)

Avalanche: Francouz (Grubauer) – Graves, Makar, Girard, E. Johnson, Cole, Zadorov – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – Burakovsky, Kadri, Ničuškin – Nieto, Bellemare, Calvert – Kameněv, Jost, Compher.

Penguins: M. Murray (Jarry) – J. Johnson, Letang, M. Pettersson, Marino, Riikola, Ruhwedel – Kahun, Malkin, Rust – Simon, McCann, Hörnqvist – Aston-Reese, Blueger, B. Tanev – Galchenyuk, Agozzino, Lafferty.