TD Garden

Boston Bruins
2:4

M47.: BOS - PIT 2:4 - Cenna wygrana po przerwie

Po tygodniowej przerwie na All-Star Weekend, które mało już kogo obchodzi, Penguins ograli na wyjeździe Boston Bruins 4:2 w zaległym spotkaniu z grudnia. Dwie bramki w spotkaniu zanotował Heinen. Prócz tego strzelali Crosby oraz Rust.

Spotkanie nie rozpoczęło się dla Pingwinów dobrze. Po pierwszej tercji Pens przegrywali 2:0 po bramkach Pastrnaka. W drugiej odsłonie Heinen jednak popisał się dwoma trafieniami w przeciągu minuty i błyskawicznie doprowadził do wyrównania. Bramka Crosby'ego w przewadze pod koniec drugiej tercji wysunęła Pens na prowadzenie, którego zespół z Pittsburgha nie oddał już do końca meczu.

Pod koniec meczu gdy wiadome było, że Pens wygrają już spotkanie, tradycyjnym w swoim wykonaniu szczurzym zagraniem popisał się Brad Marchand, który uderzył Tristana Jarry'ego pięścią w głowę, a następnie uderzył go kijem. Pens i Bruins rywalizują o miejsce w play-offach, Marchand zdecydował więc, że jeśli meczu już nie wygra to może przynajmniej spowoduje kontuzje i osłabi rywala na następne mecze. Na szczęście Jarry'emu nic nie jest, a Marchand prawdopodobnie zostanie zawieszony.

Statystyki:

Skrót spotkania:

Boston Bruins —Pittsburgh Penguins 2:4 (2:0, 0:3, 0:1)

Bramki i asysty: 3. Pastrňák (T. Hall, Bergeron), 16. Pastrňák (T. Hall, Haula) – 25. D. Heinen (B. McGinn, Matheson), 25. D. Heinen (Marino, B. McGinn), 33. Crosby (Rust, Guentzel), 59. Rust (Guentzel)

Bruins: Jarry (DeSmith) – Dumoulin (A), Letang (A), M. Pettersson, Marino, Matheson, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Rust – B. McGinn, J. Carter, Kasperi Kapanen – R. Zohorna, Rodrigues, D. Heinen – Aston-Reese, Boyle, D. Simon.

Penguins: Jarry (DeSmith) – Dumoulin (A), Letang (A), M. Pettersson, Marino, Matheson, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Rust – B. McGinn, J. Carter, Kasperi Kapanen – R. Zohorna, Rodrigues, D. Heinen – Aston-Reese, Boyle, D. Simon.