White - Black 6:0: Camp prospektów zakończony

W Pittsburghu wczoraj późnym wieczorem czasu polskiego zakończył się tegoroczny camp dla prospektów naszej organizacji. W wewnętrznym sparingu kończącym całe wydarzenie Team White zdeklasował Team Black pokonując go aż 6:0. Hat-tricka zaliczył Tyler Loney, a dwie bramki zdobył Dominik Simon, który kilka dni temu podpisał trzyletnią umowę z klubem.

W tym roku nie było wielkich oczekiwań wobec naszych prospektów. Rok temu wszystkie oczy były zwrócone na Kapanena i Pouliota. Tego pierwszego jednak nie ma już w naszej organizacji, a czeko można oczekiwać po Pou każdy kibic Pens już doskonale wie. Liczyliśmy za to na dobry występ Daniela Spronga, naszego najwyższego wyboru w tegorocznym drafcie, który przez skautów był typowany do okolic 20 overallu. Sprong jednak wypadł słabo. Daniel wyglądał na zestresowanego i nie mógł odnaleźć się na lodzie.

Takich problemów nie miał za to Tyler Loney - zawodnik, który tego lata podpisał umowę z Wilkes-Barre Scranton/Penguins. Loney zaliczył hat-tricka w wewnętrznym sparingu. To właśnie on w pierwszej połowie (mecz rozgrywany był na zasadzie dwóch połów po 30 minut każda) otworzył wynik spotkana. Kilka minut później Anton Żłobin strzałem ze środka zdobył kolejną bramkę dla Teamu White.

Chwilę po tym swój kunszt pokazał Pouliot, który fantastycznie uderzył spod niebieskiej, po drodze tor lotu krążka przeciął Loney i było już 3:0. Potem show wziął na siebie Dominik Simon do którego należały kolejne dwa trafienia. Wynik spotkania pod koniec drugiej połowy ustalił Loney po strzale z nadgarstka pod poprzeczkę.

Tristan Jarry, który bronił bramki Teamu Black w pierwszej połowie nie miał łatwego życia. Aż czterokrotnie dał się pokonać podczas gdy po drugiej stronie lodu nasza bramkarska rewelacja z AHL, Matthew Murray ani myślał skapitulować. Zobaczymy jak Matt zaprezentuje się na głównym obozie treningowym zespołu, ale możemy spodziewać się jego debiutu w NHL już w przyszłym sezonie.

Teraz w Pittsburghu zapada hokejowa cisza. Potrwa ona aż do września kiedy to rozpocznie się obóz przygotowawczy drużyny przed sezonem oraz rozegrane zostaną pierwsze sparingi.