20 kwietnia / godz. 21:51 | Na stronie 148 osób | ISSN 2084-1485
Rejestracja

penguins.pl

Dawid Szewczyk 16.02.2013; 12:44 | źródło: n\a
obrazek_news

Sochi 2014: Na razie bez porozumienia

W ostatnich dniach w Nowym Jorku toczone były rozmowy pomiędzy władzami ligi NHL, a Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim w sprawie udziału zawodników NHL w Igrzyskach Olimpijskich w Sochi w 2014 roku. Rozmowy na obecnym etapie zakończyły się fiaskiem.

Sytuacja z pewnością nie wygląda optymistycznie. NHL straciło pokaźną sumę na tegorocznym lockaucie i ewentualne zawieszenie ligi na dwa tygodnie w lutym 2014 roku musi po prostu opłacać się zarówno samej lidze jak i związkowi zawodników NHLPA.

W rozmowach brał udział komisarz ligi NHL Gary Bettman, dyrektor NHLPA Donald Fehr, prezes IIHF Rene Fasel oraz przedstawiciele MKOL. Porozumienie jest oczywiście jeszcze możliwe, obie strony wyraziły chęć kontynuowania rozmów w nowym terminie.

- Ciągle pracujemy nad porozumiem. Wiemy, że nasi fani kochają olimpijski hokej dlatego będziemy prowadzić dalsze rozmowy z MKOL. Przyjdzie jednak taki czas gdy będziemy musieli podjąć decyzję, niekoniecznie pozytywną. Bądźmy dobrej myśli - powiedział Bettman,.

Nieoficjalnie mówi się, że spór toczy się o prawa do wykorzystania olimpijskiego loga przez NHL do celów promocyjnych. MKOL nie chce się na to zgodzić ponieważ obawia się sprzeciwu ze strony sponsorów Igrzysk w Sochi. 

- Spotkamy się ponownie. Każdy z nas ma jeszcze prace związaną z wewnętrznymi sprawami ligi, ale mamy zamiar powrócić do rozmów - zapewniał Bettman. 

- Musimy otrzymać ostateczną decyzję od NHL najszybciej jak to jest możliwe. Tak jak powiedział Gary na chwilą obecną nie mamy porozumienia, ale w najbliższym tygodniu prawdopodobnie spotkamy się po raz kolejny i będziemy chcieli dojść do konsensusu - mówił w wywiadzie dla prasy prezes IIHF, Rene Fasel.

» wróć do strony głównej Zobacz także Runda 1. Mecz. 5: Penguins vs. Flyers R1.M4.: PHI - PIT 0:5 - Pingwiny krok od awansu Runda 1. Mecz 4.: Flyers vs. Penguins In the Room: Enjoy The Ride S07E07 R1.M3.: PHI - PIT 1:5 - Prowadzenie odzyskane

Komentarze (DISQUS)

comments powered by Disqus
więcej więcej