Runda 2. Mecz 2.: Capitals vs. Penguins

Do drugiego spotkania w Washingtonie przystąpimy w świetnych nastrojach. Penguins bowiem prowadzą w serii 1-0 i tak naprawdę plan minimum na mecze na wyjeździe już zrealizowały. Niemniej jednak dzisiaj podopieczni Mike'a Sullivana z pewnością będą chcieli powalczyć o prowadzenie 2-0.

Objęcie jednak prowadzenia 2-0 w meczach wyjazdowych wydaje się mało realne. W dzisiejszym meczu możemy się spodziewać ogromnego naporu Capitals od pierwszej minuty spotkania. Ostatnio Washington tak naprawdę zaczął atakować dopiero po utracie dwóch bramek na początku drugiej tercji spotkania. W tym spotkaniu ten scenariusz na pewno się nie powtórzy.

Tak więc w dzisiejszym meczu zdecydowanym faworytem będą gospodarze. Penguins chcąc sprawić niespodziankę z pewnością muszą nieco odważniej dzisiaj zagrać w ofensywie. Ostatnio Pens po strzeleniu dwóch bramek cofnęli się do defensywy i zaczęli grać z kontry co może jest dobrą taktyką na innych rywali, ale średnią na Capitals. Co prawda wszystko to opłaciło się bowiem wygraliśmy mecz 3:2, ale ciężko ponownie będzie sobie wypracować prowadzenie 2:0 w tym spotkaniu.

Być może naszej ofensywie pomoże już dzisiaj Carl Hagelin. Szwed w końcu wyleczył wszystkie objawy swojej kontuzji i dzisiaj do składu powróci na 90%. Prawdopodobnie zajmie on miejsce u boku Małkina i Kessela. Przypomnijmy, że Hagelin to nasz najszybszy zawodnik, ba kto wie czy nie najszybszy w lidze i on w tym spotkaniu może zrobić różnicę.

Capitals po ostatnim przegranym meczu są pewni siebie. Ogólnie byli zadowoleni ze swojego stylu gry i są przekonani, że wszystko w tej serii ułoży się po ich myśli. Trzeba zrobić wszystko aby popsuć plany zawodnikom Caps. Prowadzenie 2-0 w serii? Choć szanse na nie są małe to z pewnością byłby to już powód do wciśnięcia panic button w zespole ze stolicy.