10 grudnia / godz. 18:49 | Na stronie 164 osób | ISSN 2084-1485
Rejestracja

penguins.pl

Dawid Szewczyk 18.09.2018; 18:30 | źródło: n\a
obrazek_news

Rozpoczynamy pre-season! Dzisiaj mecz z Sabres!

Pingwini hokej powraca! Dzisiejszej nocy o godzinie 1:00 czasu polskiego Pingwiny rozegrają na wyjeździe swój pierwszy sparing przeciwko Buffalo Sabres. Poznaliśmy zawodników jacy wybiorą się na mecz z Szablami.

Skład Pingwinów na to spotkanie wygląda następująco:

Napastnicy: Garret Wilson, Jimmy Hayes, Dominik Simon, Derek Grant, Jean-Sebastien Dea, Daniel Sprong, Zach-Aston Reese, Teddy Blueger, Thomas Di Pauli, Anthony Angello, Jake Guentzel, Jordy Bellerive, Jan Drozg

Obrońcy: Chad Ruhwedel, Olli Maatta, Stefan Elliott, Juuso Riikola, Chris Summers, Dane Birks, Will O'Neill

Bramkarze: Casey DeSmith, Tristan Jarry

Jak więc widać w Buffalo nie zobaczymy po stronie Penguins żadnych gwiazd. Rozpocznie się za to oficjalnie rywalizacja o miejsce drugiego bramkarza w drużynie pomiędzy DeSmithem i Jarrym. Prócz tego warto zwrócić szczególnie uwagę na występ Juuso Riikoli. Fiński defensor zaciekle walczy o angaż w NHL po tym jak tego lata został sprowadzony z Finlandii. Jego bezpośrednim rywalem o miano siódmego defensora w drużynie jest Chad Ruhwedel, który także dzisiaj zjawi się na lodzie w Buffalo.

W ofensywie zobaczymy między innymi Jake'a Guentzela, Zacha-Aston Reese czy Daniela Spronga. Pens wysyłają więc do Buffalo bardzo młody skład, który nie będzie miał dzisiaj łatwo i zagra m.in. przeciwko Eichelowi.

Jak zawsze to bywa na początku pre-seasonu warto przypomnieć, że wyniki sparingów nie mają jakiegokolwiek znaczenia. Penguins w pełnym składzie rozegrają zapewne tylko jeden sparing i będzie to ostatni mecz przed startem sezonu.

Transmisja z meczu będzie dostępna dla abonentów NHL.tv.

Tradycyjna formuła zapowiedzi meczowych powróci wraz z startem sezonu zasadniczego. 

» wróć do strony głównej Zobacz także M28.: OTT - PIT 2:1 OT - Porażka ze słabym sędziowaniem w tle Mecz #28: Senators vs. Penguins M27.: PIT - NYI 6:2 - Powrót do czołówki Mecz #27: Penguins vs. Islanders M26.: PIT - COL 6:3 - Najszybszy hat-trick Hornqvista!

Komentarze (DISQUS)

comments powered by Disqus
więcej więcej