Nationwide Arena

Columbus Blue Jackets
4:3

R1. M4.: CBJ - PIT 4:3 OT - Zaprzepaszczona przewaga

Trzybramkowe prowadzenie zaprzepaszczone. Pingwiny przegrywają w Columbus swoje drugie spotkanie 4:3 po dogrywce i stan serii ponownie jest wyrównany.

Bramkostrzelny początek

Dzisiejsze spotkanie Pingwiny rozpoczęły znacznie bardziej skupione i nie pozwoliły Kurtkom na szybkie otwarcie wyniku. Wręcz przeciwnie - pierwsze bramki w połowie tercji padały dla Pens. Pittsburgh strzelił gole we wszystkich możliwych ustawieniach - podczas gry w przewadze, osłabieniu oraz w pełnym zestawieniu.

Wpierw wynik w 7. minucie starcia otworzył Adams, który ruszył z kontratakiem podczas gry w osłabieniu i ładnym uderzeniem z nadgarstka pokonał Bobrowskiego. Cztery minuty później Pingwiny błyskawicznie wykorzystały swoją pierwszą grę w przewadze - Kunitz zmienił tor lotu krążka po uderzeniu Niskanena. Kilkanaście sekund później kolejne trafienie dołożył Neal i w Nationwide Arena zrobiło się szybkie 3:0 dla Pittsburgha. Cieszy szczególnie odblokowanie jednych z naszych czołowych strzelców - były to pierwsze bramki Chrisa i Jamesa w tegorocznym PO.

Jednak wszystko nie mogło wyglądać po pierwszej tercji tak pięknie. W 17. minucie starcia swoją grę w przewadze wykorzystało Blue Jackets i gospodarze zdobyli swoje pierwsze trafienie. Guma po strzale Letestu, niefortunnie odbiła się od stojącego przy bramce Jennera i wleciała do siatki zdezorientowanego Fleury'ego.

Oblężenie bramki

Potwierdziła się reguła tej serii mówiąca o tym, że Pingwiny nie mogą rozegrać całego spotkania na równym poziomie. W drugiej tercji podopieczni Bylsmy kompletnie stanęli i dali się zepchnąć do defensywy pozwalając Jackets na oddanie aż 18 strzałów na bramkę Flowera. Niestety któryś z nich musiał znaleźć drogę do bramki.

W 35. minucie spotkania Pingwiny grały w podwójnym osłabieniu i Columbus złapało kontakt. Po dobrze rozegranym zamku drugie trafienie dla Blue Jackets zaliczył Johansen. W ostatnich dwóch minutach tercji ponownie kotłowało się pod bramką Flowera podczas kolejnej gry w przewadze na korzyść gospodarzy. Na szczęście tym razem Kurtki bramki zdobyć nie zdołały.

Powtórka z rozrywki

Trzecia tercja przebiegiem w bardzo dużym stopniu przypominała druga odsłonę - Blue Jackets atakowali, a Penguins się bronili. Flower ponownie przed swoją bramką miał ogrom pracy.

W szeregach Columbus jednak zawodziła skuteczność. Kurtki nie mogły strzelić bramki podczas gry 5 na 5 aż do ostatniej minuty spotkania kiedy to Flower popełnił katastrofalny błąd. Marc-Andre wyszedł z bramki za bandę po krążek, gumę trafiła do Dubinsky'ego zanim Fleury zdążył wrócić do bramki i zawodnik Blue Jackets strzałem do pustej bramki wyrównał stan spotkania.

Dogrywka nie poszła po myśli naszego zespołu. Jackets ruszyli do ataku i już w 3. minucie doliczonego czasu gry Foligno pokonał Flowera i zapewnił zwycięstwo swojej drużynie. Stan serii ponownie wyrównany.

Columbus Blue Jackets - Pittsburgh Penguins 4:3 OT (1:3;1:0;1:0;1:0)

Bramki i asysty: 17. Jenner (Letestu, Wisniewski), 35. Johansen (Anisimov, Dubinsky), 60. Dubinsky (Johansen, Johnson), 63. Foligno – 7. Adams (Sutter, Martin), 11. Kunitz (Niskanen, Martin), 12. Neal (Jokinen, Małkin)

Blue Jackets: Bobrowski (McElhinney) – Wisniewski, Murray, Johnson, Prout, Savard, Nikitin – Skille, Johansen, Jenner – Atkinson, Dubinsky, Calvert – Comeau, Anisimov, Umberger – Tropp, Letestu, MacKenzie.

Penguins: Fleury (Zatkoff) – Martin, Orpik, Letang, Scuderi, Niskanen, Maatta – Bennett, Crosby "C", Kunitz – Neal, Małkin, Jokinen – Stempniak, Sutter, Glass – Adams, Vitale, Megna.

Sędziowali: Dwyer, O'Halloran - Pancich, Sharrers.

Stan serii: 3:1 dla Penguins.