R1. M2.: Rangers vs. Penguins

Nadszedł czas na Game 2 w serii przeciwko New York Rangers. Początek meczu 19 kwietnia o godzinie 2:00 czasu polskiego. Spotkanie odbędzie się w hali Madison Square Garden.

Podopieczni Mike'a Johnstona przegrali pierwszy mecz z Blueshirts 2-1 po bramkach Brassarda i McDonagha dla "Strażników", zaś dla Pingwinów gola zdobył Blake Comeau. Po pierwszym spotkaniu do pozytywów zaliczyć można postawę Marca Andre Fleury'ego, Blake'a Comeau i Maxa Lapierre, ta trójka należała do najlepszych graczy w organizacji z Miasta Stali. W trzeciej tercji przebłyski miał Jewgienij Małkin, lecz było to za mało by wygrać z najlepszą drużyną sezonu zasadniczego.

Zawodnicy Alan Vigneaulta w ostatnim meczu po raz kolejny udowodnili, że ich zalety ofensywne to szybkie wyprowadzanie krążka z własnej tercji do tercji przeciwnika i bardzo dobra gra na linii niebieskiej w wykonaniu zawodników takich jak Yandle czy McDonagh. Jeśli zaś chodzi o defensywę, to trener Vigneault ma szeroki wybór graczy, niewielu jest trenerów w lidze, którzy mieliby w obronie tylu świetnych graczy.

W poprzednich rozgrywkach faza play off nie należała do udanych dla Sida Crosby'ego i Jewgienija Małkina, którzy są największymi gwiazdami drużyny z Pittsburgha, lecz większość fanów ma nadzieje, że tym razem się to zmieni. O Ile Kanadyjczyk pierwszego meczu nie może zaliczyć do udanych, to rosyjski center w trzeciej tercji był jednym z najlepszych zawodników na lodowisku. Miejmy nadzieję, że także Patric Hornqvist i Chris Kunitz pokażą się z jak najlepszej strony.