6:5
Detroit Red Wings

PS #2: PIT - DET 6:5 OT - Pierwsze sparingowe zwycięstwo

Dzień po przegranym spotkaniu w dogrywce z Buffalo Sabres, Pingwiny w znacznie mocniejszym składzie podjęły na własnym lodzie Detroit Red Wings i tym razem wygrały po dogrywce 6:5. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Justin Schultz.

Dosyć chwiejne dwie tercje rozegrał Matt Murray, który w 40 minut dał się pokonać aż cztery razy. Niemniej jednak nie miał on przed sobą defensywy z którą będzie pracował przez najbliższe miesiące. Z obrońców, którzy wystąpili w tym spotkaniu jedynie Schultz ma stałe miejsce w składzie.

Na lodzie błyszczeli jednak napastnicy. Jake Guentzel po raz kolejny przypomina o sobie. Rewelacja ubiegłego sezonu w składzie Pens zdobyła dzisiaj jedną bramkę oraz zaliczyła aż trzy asysty. To świetny wynik Jake'a nawet jak na spotkanie sparingowe.

Z dobrej strony pokazał się Johnson, który zdobył dla Pingwinów dwie bramki i z pewnością zwrócił na siebie jeszcze większą uwagę trenerów.

Pozostałe bramki dla Penguins zdobywali Sheary oraz w 61. minucie dogrywki złotego gola po pięknym kontrataku zdobył Justin Schultz. Tutaj krótki skrót nocnego spotkania:

Zmniejsza się powoli skład campu Penguins. Wczoraj do swoich klubów zostało odesłanych ośmiu zawodników - Tom Kostopoulos, Ryan Haggerty, Reid Gardiner, Gage Quinney; obrońcy Dylan Zink oraz Jeff Taylor; i bramkarz Sean Maguire. Aktualnie w Pittsburghu trenuje jeszcze 47 graczy.

Kolejne spotkanie sparingowe już w piątek. Rywalem Columbus Blue Jackets.

Pittsburgh Penguins - Detroit Red Wings 6:5 OT (0:1, 3:2, 2:2 - 1:0)