Polish Penguins w Pittsburghu! Leć razem z nami!

Szukamy ludzi na wspólnych wyjazd do Pittsburgha w sezonie 2018/2019! Zamierzamy udać się do Miasta Stali na około tydzień i zobaczyć kilka meczów Pingwinów. Brzmi ciekawie?

O co chodzi? 

W sezonie 2018/2019 planujemy jechać do Pittsburgha aby zobaczyć kilka spotkań (dwa lub trzy) Pingwinów i pobyć trochę w samym Mieście Stali. Chcemy łącznie udać się grupą 3-4, może 5 osób do USA aby zminimalizować koszty wyjazdu. Mam tu na myśli głównie noclegi oraz dojazdy. Wyjazd planowałbym w jednym z dwóch potencjalnych terminów:

 przełom października i listopada 2018

 luty 2019. 

Na chwilę obecną ciężko mi powiedzieć, który z tych terminów jest bardziej prawdopodobny, ale bardziej zdeterminowany jestem do próby wyjazdu jeszcze w tym roku. To jeszcze dosyć dobra pogoda, możliwość wycieczek rowerowych po Pittsburghu oraz Halloween w USA co byłoby także całkiem niezłym przeżyciem. Do tego wtedy gra także NFL więc może udałoby się trafić na mecz Steelers. Dokładny plan wycieczki to aktualnie sprawa drugorzędna. 

Cały wyjazd to zapewne ok. 10 dni. Prócz Pittsburgha zapewne w planach będzie także pobyt w Nowym Jorku albo Washingtonie, ale rzecz jasna nie organizuje żadnej wycieczki. Jeśli ktoś będzie chciał zostać dłużej to zostanie dłużej :) Najważniejsza jest tutaj idea wspólnego pobytu w Pittsburghu i ew. w Nowym Jorku na początku wyjazdu. 

Koszta

Zapewne najwięcej pytań będzie o koszta. Nie ma sensu narzucać sztywnej kwoty bo i tak nie zostanie zachowana. Planem idealnym jest dla mnie zorganizowanie wszystkiego do 3000 zł na 10 dni.. W tą cenę wliczam samoloty, noclegi na airbnb, bilety na mecz oraz przejazdy autobusami. Jedzenie czy zakupy to indywidualna sprawa każdego z Was. Jednak koszty życia w USA nie są zbyt duże więc to wszystko wyjdzie w granicach rozsądku. Walmart ratuje życie :)

Samolot to w planie idealnym koszt około 1500 złotych. Obydwa terminy nie są oblegane, a więc jest to rzecz jak najbardziej możliwa do realizacji. Ja za pierwszym razem do Stanów leciałem właśnie za taką kwotę. Opcje przelotu widzę dwie. Jedna z nich to wylot z Berlina bezpośrednio do Pittsburgha z międzylądowaniem na Islandii. Druga opcja to wylot z jakiegoś polskiego lotniska i przylot do Nowego Jorku z międzylądowaniem w Norwegii bądź Niemczech.

Przy 4 osobach minimalizacja kosztów noclegów będzie bardzo duża. Bilety na mecz Penguins złapie się nawet za 30 dolarów, autobusy, metro to już drobne sprawy. Te 3000 zł na rzeczy, które wypisałem to mój plan.

Kogo szukamy

Szukamy kogoś zdeterminowanego i z zajawką :) Nie chcemy, żeby ktoś się zgłosił, a gdy przyjdzie do pierwszych kroków w organizacji nagle zrezygnował. Szukamy także osób, które mają wizę lub wizę uzyskają jeszcze przed lipcem. To ważne bo w lipcu pojawią się nowe terminarze NHL i będą najtańsze bilety lotnicze na październik i listopad. Więc w lipcu możecie liczyć się z wydatkiem na samolot. Reszta to zapewne wrzesień. Dobrze byłoby także aby spotkać się na kilka tygodni przed wylotem. To wszystko oczywiście w opcji jesiennej wyjazdu, a nie zimowej. 

Co oferujemy

Żeby była pełna jasność nie chcę być formalnym organizatorem żadnej wycieczki. Nie będę od nikogo zbierał pieniędzy i brał za nic odpowiedzialności. Ze swojej strony oferuję pomoc. Byłem w Pittsburghu i Stanach i wiem już jak to wygląda. Mogę opowiedzieć jak zdobyć wizę, pomóc w zakupie biletów lotniczych, zabookować nocleg, kupić bilety na mecz Pens etc. Sam plan wycieczki tak jak pisałem to kwestia do obgadania już przed samym wyjazdem, ale możliwości są ogromne. 

Jak tam jest? Jak było?

W Pittsburghu byliśmy w lutym i marcu 2017. Obszerną relację foto, video i tekstową znajdziecie na naszym portalu TUTAJ.

Zainteresowany?

Jeśli tak to napisz na mojego prywatnego maila dawid (małpa) penguins.pl i daj znać co myślisz o całej idei oraz jakie masz pytania :) Można do mnie także śmiał pisać na TwitterzeFacebooka mogę podać po kontakcie mailowym. Zdaję sobie sprawę z tego, że wielu z Was musi zaplanować urlopy dużo wcześniej dlatego ogłoszenie umieszczam już teraz. Kto jednak jest zainteresowany niech zgłasza i pyta się już teraz. Rozumiem, że ktoś może zrezygnować z biegiem czasu, ale jeśli ktoś wie, że zapisze się i na 80% zrezygnuje potem z wyjazdu to niech się nie zgłasza :) 

Jeśli chcesz porozmawiać o tym twarzą w twarz zapraszamy już 25 marca na godzinę 18:00 do baru Football Heaven w Krakowie na siódme urodziny Penguins.PL. Będę tam i będzie można zapytać o wszystko :)

Ostrzegamy jedynie, że jeśli raz pojedziecie do Pittsburgha będziecie chcieli od razu tam wrócić :)

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.