Pingwiny wygrywają turniej prospektów!

Młode Pingwiny dzisiejszej nocy pokonały rówieśników z Buffalo Sabres 5:3 i tym samym wygrały trzydniowy turniej prospektów w Buffalo. Kolejny raz ze świetnej strony spisał się Thomas Di Pauli.

Pierwsze dwie tercje to bardzo wyrównana gra i ciosy bramka za bramkę. Wynik jako pierwsi otworzyli zawodnicy gospodarzy, ale w ostatnich sekundach pierwszej odsłony do remisu doprowadził wspomniany już Di Pauli.

W drugiej tercji stało się to na co ja osobiście czekałem. Na listę strzelców podczas gry w przewadze wpisał się Zach Aston-Reese, który przekierował mocne uderzenie Prowa spod niebieskiej i Pingwiny prowadziły 2:1. Buffalo wyrównało wynik, Pens odpowiedzieli golem Bengtssona, ale ostatecznie po 40. minutach gry i tak był remis 4:4.

Trzecia tercja należała jednak już do Penguins. W 50. minucie świetnym uderzeniem popisał się Jan Drozg i było 4:3. W ostatnich sekundach spotkania strzałem do pustej bramki popisał się jeszcze Aston-Reese i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:3.

Pens w każdym spotkaniu turnieju zdobyli punkty. Pittsburgh pokonał Sabres i Devils, a z Bruins przegrał po dogrywce. To świetna oznaka przed zbliżającym się campem, możemy spodziewać się walki o miejsce w składzie w wykonaniu zawodników, którzy błyszczeli na tym turnieju, a jest ich wielu... Di Pauli, Blueger, Aston-Reese oraz Sprong. Camp treningowy startuje już w tym tygodniu.