Pierwsze kontuzje i ostatnie treningi przed sezonem

Trwają ostatnie już treningi zawodników przed zbliżającą się wielkimi krokami czwartkową inauguracją sezonu. Niestety pre-season zebrał swoje żniwa i w zespole pojawiły się pierwsze kontuzje.

Urazu doznał Daniel Sprong. Nie grał on w piątkowym ostatnim sparingu oraz nie trenował przez kilka ostatnich dni. Nie wiadomo jaki jest oficjalny status Holendra. 

Podczas sparingu z Blue Jackets kontuzji doznał zaś Brian Dumoulin. Nie pojawił się on na niedzielnym treningu Penguins. Także nie wiadomo jeszcze jak poważna jest kontuzja Dumo, ale na jego nieobecności może skorzystać Juuso Riikola. Fin rozegrał kolejny świetny mecz przeciwko Blue Jackets i jest bardzo blisko pozostania w NHL. Dowodem tego jest fakt, że dzisiaj trenował w pierwszej defensywnej linii u boku Krisa Letanga. 

Linie Penguins przed sezonem prezentują się następująco:

Guentzel  Crosby Hornqvist
Hagelin  Małkin  Kessel
Simon  Brassard  Rust
Cullen  Sheahan  Aston-Reese

Riikola  Letang
Maatta  Johnson
Oleksiak  Schultz
Ruhwedel  Trotman

Wszystko wskazuje na to, że rolę backupa na początku sezonu otrzyma Casey DeSmith. Gra DeSmitha i Jarry'ego w pre-seasonie prezentowała się na bardzo podobnym poziomie, ale zesłanie Jarry'ego do AHL obędzie się bez waivers, a więc bez ryzyka podebrania zawodnika przez inny zespół. W przypadku takiej operacji z DeSmithem musiałby on wpierw przejść przez waivers, a więc wielce prawdopodobny byłby fakt podebrania go przez jedną z innych drużyn NHL. 

Pierwszy mecz nowego sezonu Penguins rozegrają w nocy z czwartku na piątek o godzinie 1:00. Transmisja na TVP Sport i NHL.tv. 

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.