Pewne zwycięstwo prospektów z New Jersey Devils!

W Buffalo trwa turniej prospektów, na którym występują zawodnicy naszej drużyny. Po wczorajszej porażce po dogrywce z Boston Bruins, dzisiaj młode Pingwiny wygrały już z New Jersey Devils pewnie 6:2, a hat-tricka zaliczył 18-letni Kanadyjczyk Jordie Bellevire. Penguins są na dobrej drodze do wygrania całej imprezy.

Wczoraj Pens zmierzyli się z Boston Bruins. Pingwiny prowadziły po 1. tercji spotkania 2:0, ale potem w grze naszego zespołu nastąpił regres i ostatecznie Pittsburgh mecz przegrał 3:2 po dogrywce. W piątek zawiodły nasze największe nadzieje takie jak Daniel Sprong, Theodors Blueger czy Zach Aston-Reese.

Dzisiaj było już znacznie lepiej. Pingwiny błyskawicznie objęły prowadzenie, a potem tylko stopniowo podwyższały swoje prowadzenie. Najlepiej spisał się 18-letni Jordie Bellevire, który zanotował hat-tricka. Bellevire to zawodnik, który jeszcze nie był draftowany, został zaproszony na camp Penguins i prawdopodobnie w przyszłym roku znajdzie się na listach draftowych. Skauci Penguins po dzisiejszym spotkaniu z pewnością skupią na nim uwagę.

Ale strzelał nie tylko Bellevire. Dzisiaj zobaczyliśmy bramki od dwóch zawodników, których można spodziewać się w składzie głównej drużyny w przyszłym sezonie. Kapitan drużyny prospektów Penguins, Theodors Blueger w pierwszej tercji popisał się świetnym strzałem na 2:0. Blueger daje znać, że poważnie będzie walczył o miejsce w składzie.

Swoje trafienie zanotował dzisiaj także Daniel Sprong. Sprong to kolejny z graczy, który ma już swój debiut na taflach NHL za sobą w wieku 18 lat, ale teraz dorósł, nabrał siły i chce dostać kolejną szansę. Holender przez całe spotkanie był aktywny na lodzie i opłaciło się to w drugiej tercji spotkania kiedy strzelił bramkę na 4:0.

Nieco zawiódł Zach Aston-Reese, który wyraźnie nie mógł dzisiaj odnaleźć się na lodzie. Zach na wykazanie się będzie miał jeszcze jedną okazję. W poniedziałek Penguins zagrają o zwycięstwo na turnieju z rówieśnikami z Buffalo Sabres.

Turniej ten jest przedsmakiem rozpoczynającego się za tydzień obozu treningowego drużyny i już zapowiada świetną walkę o skład kilku zawodników. Szykują się ciekawe najbliższe dni.