20 czerwca / godz. 09:15 | Na stronie 238 osób | ISSN 2084-1485
Rejestracja

penguins.pl

Dawid Szewczyk 20.08.2017; 09:39 | źródło: n\a
obrazek_news

Nowe twarze #2 - Matt Hunwick

Czas na drugą część naszego corocznego cyklu, w którym to prezentujemy Wam nowych zawodników naszej organizacji. Dzisiaj przedstawimy Wam postać Matta Hunwicka, nowego defensora Penguins, którzy związał się z klubem na najbliższe sezony.

Jim Rutherford doskonale wiedział co robi podpisując Hunwicka. Nie był to żaden przypadkowy transfer, klub był dogadany już z zawodnikiem na długo przed 1 lipca. Niech tego dowodem będzie trzyletnia umowa jaką otrzymał zawodnik w Penguins. Matt będzie u nas występował do końca sezonu 2019/2020 za 2,25 miliona dolarów rocznie.

Był to naturalny transfer po odejściu Trevora Daley. Nasza młoda defensywa potrzebowała kogoś doświadczonego w miejsce Daley. Wiele osób sceptycznie podeszło do transferu Amerykanina. Hunwick ostatnio występował w Toronto Maple Leafs i ostatni sezon w jego wykonaniu to najlepszy wynik w karierze pod względem ilości punktów w NHL. Matt zanotował ich 18 w 72 spotkaniach. 

Podobnie jak w przypadku Daley Pingwiny ściągając takiego zawodnika do klubu nie ryzykują zbyt wiele, a mogą otrzymać sporo. Niemniej jednak na bądź co bądź niską cenę Hunwicka wpłynął fakt, że jest to zawodnik, który często łapie kontuzje lub pauzuje. Hunwick nie rozegrał w swojej karierze jeszcze pełnego sezonu zasadniczego. Najbliższy tego wyczynu (76 spotkań) był w sezonie 2009/10 w barwach Boston Bruins.

Hunwick to Amerykanin z krwi i kości. Pierwsze hokejowe kroki stawiał niemal od początku w programie juniorskim rozwoju amerykańskiej kadry. Grał on w zespołach reprezentacji USA do lat 17, a potem do lat 18. Następnie zmienił klub na barwy Uniwersytetu Michigan gdzie osiągał bardzo dobre rezultaty, a nawet był kapitanem całej drużyny. 

W 2004 roku został draftowany do Boston Bruins dosyć późno bowiem dopiero w siódmej rundzie draftu. Hunwick w NHL zadebiutował trzy lata później, a od sezonu 2009/10 na stałe zadomowił się w składach drużyn NHL. Do 2011 roku grał w Bostonie, potem przeniósł się na trzy sezony do Colorado Avalanche. Ostatni sezon w Avalanche Hunwick nie wspomina zbyt dobrze. Kampania 2013/14 to dla niego zaledwie jedno rozegrane spotkanie w NHL. Cały sezon Hunwick spędził w AHL. Po tym sezonie umowa Matta wygasła, a on sam przeniósł się do New York Rangers.

Hunwick w składzie Rangers zadomowił się przyzwoicie ale mimo to spędził tam tylko jeden sezon. W 2015 roku dwuletnią umowę z Hunwickiem podpisali Toronto Maple Leafs. Pod koniec sezonu 2015/16 Amerykanin doznał poważnego urazu, który przedwcześnie zakończył jego sezon. Poprzedni rok to niemal pełna kampania w jego wykonaniu. Miejmy nadzieję, że w kwestii zdrowia Hunwicka tendencja jest wzrostowa i w Pittsburghu nie będzie on zmagał się z urazami.

Hunwick do naszego składu wniesie nieco więcej defensywnego stylu gry. Przy młodych, ofensywnych obrońcach jakich posiadamy pozyskanie takiego zawodnika dla równowagi było kwestią kluczową. Prawdopodobnie będzie on tworzył trzecią parę z Ianem Cole.

» wróć do strony głównej Zobacz także Pingwiny szukają wzmocnień w Europie. Riikola nowym defensorem Hornqvist już dzisiaj zagra na MŚ Pingwini as w rękawie - Jordy Bellerive Rutherford zapowiada zmiany. Kto jest na cenzurowanym? R2.M6.: PIT - WSH 1:2 OT - Czas odpocząć

Komentarze (DISQUS)

comments powered by Disqus
więcej więcej