20 czerwca / godz. 09:08 | Na stronie 217 osób | ISSN 2084-1485
Rejestracja

penguins.pl

Dawid Szewczyk 03.02.2013; 13:46 | źródło: n\a
obrazek_news

Mecz 9.: Capitals vs. Penguins

Po wczorajszym zwycięstwie nad New Jersey Devils apetyty rosną. Kolejnym rywalem Pens będzie Washington Capitals. Zaczynamy od podkładu:

Stołecznym w tym sezonie nie wiedzie się zbyt dobrze. Wygrali oni tylko dwa na swoich osiem spotkań i z 5. punktami zajmują dopiero 14. lokatę w Konferencji Wschodniej. Wynik jak na drużynę Aleksandra Owieczkina bardzo słaby. 

Na kogo uważać? Na Joela Warda, który na chwilę obecną jest najbardziej bramkostrzelnym zawodnikiem Capitals. Ward ma na swoim koncie cztery bramki oraz dwie asysty. Na oku trzeba mieć także Mike Ribeiro, który jest liderem punktacji kanadyjskiej Washingtonu z siedmioma asystami oraz jedną bramką na koncie.

Spotkanie z Capitals to także spotkanie z jedynym Polakiem w NHL - Wojtkiem Wolskim, który przed sezonem podpisał kontrakt ze stołecznym klubem. Wolski w barwach Caps prezentuje się dosyć przyzwoicie. Zdobył już dwie bramki oraz zaliczył jedną asystę. W ostatnim meczu zdobył trzecią, decydującą o zwycięstwie bramkę dla Capitals w meczu przeciwko Philadelphii Flyers. 

A jak zagrają dzisiaj nasze Pingwiny... Zapewne nie będzie żadnych większych roszad w formacjach Bylsmy. W bramce najprawdopodobniej znowu stanie Tomas Vokoun, który będzie chciał jak najlepiej wypaść przed swoimi ex-fanami właśnie z Washingtonu. Wczoraj przyzwoity występ zaliczył Boychuk, Sutter w końcu zdobył swoją upragnioną bramkę, a Bortuzzo zaliczył pierwsze trafienie w NHL więc nastroje w drużynie na chwilę obecną wyśmienite. Byle ten dobry nastrój nie wybił nas z koncentracji... 

Prawdopodobne linie Pens:

Kunitz – Crosby – Dupuis

Boychuk – Malkin – Neal

Cooke – Sutter – Kennedy

Adams – Vitale – Glass

 

Despres – Letang

Orpik – Martin

Engelland - Lovejoy  

 

Vokoun  

 

Początek meczu o 18:30 spowodowany wieczornym finałem Super Bowl w USA.  Spotkanie ponownie o przyjaznej porze dla polskiego fana więc zapraszamy wszystkich na nasz meczowy czat!

Let's Go Pens!

» wróć do strony głównej Zobacz także Pingwiny szukają wzmocnień w Europie. Riikola nowym defensorem Hornqvist już dzisiaj zagra na MŚ Pingwini as w rękawie - Jordy Bellerive Rutherford zapowiada zmiany. Kto jest na cenzurowanym? R2.M6.: PIT - WSH 1:2 OT - Czas odpocząć

Komentarze (DISQUS)

comments powered by Disqus
więcej więcej