Mecz #71: Rangers vs. Penguins

Pingwiny rozpoczynają dłuższą serię wyjazdowych spotkań z powodów finałów koszykarskiej ligi NCAA w hali Penguins w Pittsburghu. Na początek nasz zespół czeka dwumecz z nowojorskimi drużynami.

Dobre wiadomości z Pittsburgha. Prawdopodobnie już dzisiaj do składu powróci Bryan Rust. Rust trenował z drużyną, udzielał wywiadów, a to może zwiastować właśnie jego powrót do składu jeszcze w dzisiejszym spotkaniu. Także golkiper Matt Murray po raz pierwszy od kontuzji przyjmował strzały i jedzie z drużyną na wyjazdową serię spotkań. Jego występ w dzisiejszym meczu jest jednak jeszcze wątpliwy.

To świetne wiadomości. Powrót Murraya jest bardzo bliski, a do składu wraca Rust, który jest ważnym zawodnikiem dla naszego zespołu. Kontuzjowany pozostaje jeszcze Zach Aston-Reese, ale także i on jest podobno coraz bardziej bliski powrotu. 

Naszym rywalem będzie dzisiaj tankujący zespół Rangers. Strażnicy w tej części sezonu bardziej będą się skupiać na zajęciu jak najniższej pozycji aby mieć większe szanse na wygranie loterii draftowej, ale w meczu z Penguins z pewnością motywacja będzie ogromna. Rangers z zazdrością spoglądają na ostatnie sukcesy Penguins i zrobią wszystko co w ich mocy aby uprzykrzyć życie Pittsburghowi jak tylko się da. 

Bilans ostatnich dziesięciu spotkań Rangers to 4-4-2. Strażnicy ostatnio pokonali Carolina Hurricanes 6:3.

Przewidywany skład Penguins:


Casey DeSmith
CASEY DESMITH

Przewidywany skład Rangers:


Henrik Lundqvist
HENRIK LUNDQVIST

Początek spotkania o godzinie 1:00 czasu polskiego. Pamiętajcie, że mecze jeszcze przez najbliższe niespełna dwa tygodnie oglądamy o godzinę wcześniej z powodu zmiany czasu w USA! Transmisja na NHL.tv.

Let's Go Pens!

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.