Mecz #69: Maple Leafs vs. Penguins

Penguins po kilku dniach przerwy wracają do gry. Na początek weekendu podopieczni Mike'a Sullivana po raz ostatni w sezonie zagrają na wyjeździe z Toronto Maple Leafs.

Niestety zwycięskie spotkanie w Philadelphii kosztowało nas kilka kontuzji. Obecnie kontuzjowanych jest już czterech zawodników. Murray robi progres i przyjmował pierwsze strzały podczas indywidualnego treningu, coraz lepiej ma się także Zach Aston-Reese, ale niestety po meczu z Flyers wstrząśnienia mózgu doznał Bryan Rust, który wypadł z gry na czas nieokreślony oraz Dominik Simon, który ma status week to week z kontuzją dolnych partii ciała. 

Prócz Murraya na szczęście nie są to kontuzje kluczowych zawodników, ale i tak spowodowały one zmiany w formacjach ofensywnych. Dzisiaj Sheahan, który nominalnie pełni rolę trzeciego centra zagra prawdopodobnie jako skrzydłowy u boku Brassarda. Rolę czwartego centra ma dzisiaj pełnić Josh Jooris pozyskany na trade deadline z Carolina Hurricanes i powołany wczoraj z AHL. 

Naszym rywalem będzie dzisiaj Toronto. Maple Leafs ostatnio spisują się średnio, ich bilans ostatnich 10 spotkań to 5-3-2, a ostatnio Leafs przegrali z... Buffalo Sabres 5:3. Liście miały jednak aż pięć dni odpoczynku i grają na własnym lodzie. Szykuje nam się więc kolejne wyrównane spotkanie pomiędzy tymi ekipami.

Pingwiny powalczą dzisiaj o utrzymanie pozycji lidera w dywizji. Zwycięstwo będzie oznaczało w niedzielę pierwsze miejsce w dywizji bez względu na wyniki pozostałych spotkań. 

Przewidywany skład Penguins:


Tristan Jarry
TRISTAN JARRY

Przewidywany skład Maple Leafs:


Frederik Andersen
FREDERIK ANDERSEN

Początek spotkania o godzinie 1:00 czasu polskiego. Transmisja na NHL.tv. Linki do oglądania znajdziecie także na naszym portalu.

Let's Go Pens! 

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.