Mecz #68: Flyers vs. Penguins

Kolejne w tym sezonie Derby Pensylwanii przed nami! W ramach Wednesday Rivalry Night Penguins podejmą na wyjeździe Philadelphia Flyers w trzecim meczu tego sezonu pomiędzy tymi zespołami.

Jak doskonale wiadomo to właśnie mecze z Flyers budzą zaraz po tych z Capitals najwięcej emocji wśród kibiców Pens. Pingwiny poprzednie dwa spotkania w tym sezonie z Flyers wygrały, w tym jedno dopiero po dogrywce. Teraz jednak zadanie będzie znacznie trudniejsze bowiem Flyers ostatnimi czasy grają bardzo dobrze. Dzisiejszy mecz będzie także też bojem o pierwsze miejsce w naszej dywizji. Jego zwycięzca awansuje na pierwszą lokatę i wypchnie z niej Capitals. 

Pingwiny do meczu z Flyers nadal przystąpią bez Matta Murraya. Ten trenuje indywidualnie na lodzie w Pittsburghu i być może wkrótce dołączy do treningów z drużyną. Na razie jednak naszą jedynką bramkarską jest Tristan Jarry. Jarry rozegrał ostatnio całkiem przyzwoite spotkanie z Flames i oby dzisiaj spisywał się jeszcze lepiej.

Prócz tego Pens zagrają w najsilniejszym zestawieniu. Zabraknie jedynie Zacha-Aston Reese'a, który i tak musiałby powalczyć o skład z innymi zawodnikami. U Flyers kontuzje wyglądają znacznie gorzej. Przede wszystkim dwóch podstawowych golkiperów Philadelphii jest kontuzjowanych, ale to nie problem bowiem po ściągnięciu Mrazka z Detroit wszystko zaczęło się układać dobrze Lotnikom. Prawdopodobnie nie zagrają także Oduya i MacDonald. 

Flyers ostatnio przegrali z obecnie najgorętszą ekipą wschodu czyli Philadelphia Flyers. Dzisiejszy mecz zapowiada się wybornie i ciężko przewidzieć jego wynik, ale miejmy nadzieje, że Pens wygrają to niezwykle ważne dla układu dywizyjnej tabeli spotkanie i dopiszą na swoje konto dwa oczka.

Przewidywany skład Penguins:


Tristan Jarry
TRISTAN JARRY

Przewidywany skład Flyers:


Petr Mrazek
PETR MRAZEK

Początek spotkania dopiero o godzinie 2:00 czasu polskiego. Transmisja na NHL.tv, linki do oglądania także na naszym portalu.

Let's Go Pens! 

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.