Mecz #64: Penguins vs. Devils

Pingwiny wracają do Pittsburgha. Dzisiaj czeka nas bardzo ważne spotkanie z dywizyjnym rywalem  New Jersey Devils. Punkty po ostatniej porażce z Panthers są bardzo potrzebne.

Penguins obecnie spadli na trzecie miejsce w dywizji, a prowadzenie objęli... Flyers. Ci jednak mają tylko dwa punkty przewagi nad Pens więc wszystko to może zostać zniwelowane dzisiejszego wieczora.

Niestety mamy złe wiadomości. Z gry na czas nieokreślony wypadł Matt Murray. Nasz golkiper doznał kontuzji podczas wczorajszego treningu. Guma po strzale Maatty uderzyła Murraya w głowę i ten doznał wstrząśnienia mózgu. Nie wiadomo jak poważnego i kiedy ponownie zobaczymy Matta na lodzie. Oby nastąpiło to jak najszybszej.

Ponownie z AHL został więc powołany Casey DeSmith, który razem z Tristanem Jarry będzie stanowił duet bramkarski Pens przez najbliższy czas. Zapewne dzisiaj w bramce stanie Jarry, ale gdyby ten zagrał ponownie słabsze spotkanie momentalnie zastąpi go DeSmith.

Z dobrych informacji dzisiaj w barwach Pens zadebiutuje Derick Brassard. Kanadyjczyk jest już w Pittsburghu, trenował z drużyną i dzisiaj zagra przeciwko Devils. Brassard z pewnością będzie chciał się dzisiaj dobrze zaprezentować więc warto zwrócić na niego uwagę.

Patric Hornqvist oficjalnie otrzymał nową pięcioletnią umowę od klubu, a więc to kolejna z dobrych informacji, o której pisaliśmy już dzisiejszego poranka. Być może Horny nabuzowany wydarzeniami wczorajszego dnia również pokaże się dzisiaj z dobrej strony. 

Do gry powróci także dzisiaj Tom Kuhnhackl, czołowa postać naszego penalty killing. Niemiec zdołał już wyleczyć objawy swojej kontuzji.

Devils przyjadą do Pittsburgha jako czwarta drużyna naszej dywizji. New Jersey traci do Pens cztery punkty w ligowej tabeli. Ostatnio Diabły wygrały z New York Islanders 2:1, a ich bilans ostatnich 10 meczów to 5-5-0. 

Przewidywany skład Penguins:


Tristan Jarry
TRISTAN JARRY

Przewidywany skład Devils:


Keith Kinkaid
KEITH KINKAID

Początek spotkania o godzinie 1:00 czasu polskiego. Transmisja na NHL.tv, ale linki do oglądania znajdziecie także na naszym portalu.

Let's Go Pens! 

POLECANY ARTYKUŁ
Zobacz film dokumentalny "Pittsburgh is our home"
Film przygotowany specjalne z okazji 50-lecia istnienia klubu.