Mecz #45: Penguins vs. Red Wings

Wracamy do gry po tygodniu przerwy! Już dzisiaj o godzinie 19:00 czasu polskiego odbędzie się spotkanie z Detroit Red Wings. Mecz ten będziemy wspólnie oglądać w Football Heaven Bar w Krakowie gdzie jeszcze raz serdecznie Was zapraszamy!

Minął tydzień, a Pens ponownie opuścili pozycję play-offową. Hurricanes wyprzedzili nas jednym punktem i to ponownie oni są w lepszej sytuacji. Zwycięstwo w dzisiejszym meczu będzie dla Pittsburgha oznaczał jednak ponowny awans w tabeli.

Detroit to drużyna pogrążona w kryzysie znacznie większym niż Penguins, choć ostatnio Red Wings grają nieźle. Ich bilans ostatnich 10 meczów to 6-4-0. Skrzydła również wracają do gry po swoim bye week.

Łatwe spotkanie się nie zapowiada, a na dodatek nie zagra w nim Matt Murray. Nasz golkiper ma ogromnego pecha w tym sezonie. Wpierw kontuzje, a teraz problemy rodzinne odsunęły go od składu. Murray na własną prośbę pojechał w rodzinne strony i nie wiadomo kiedy ma zamiar wrócić do gry. Sullivan mówi, że na razie sytuacja będzie brana pod uwagę dzień po dniu. Być może to właśnie problemy rodzinne są w tym sezonie jedną z przyczyn słabszej gry Matta?

Takim sposobem w bramce Penguins stanie dzisiaj Tristan Jarry, a jego backupem będzie ponownie Casey DeSmith. Jarry ma wiele do udowodnienia po ostatnim meczu z Bruins gdzie został ściągnięty w drugiej tercji spotkania po przepuszczeniu czterech bramek. Dzisiaj musi być lepiej.

Prócz tego wszyscy zawodnicy byli obecni na treningu z wyjątkiem rzecz jasna Rusta i Ruhwedela, na których jeszcze poczekamy zanim pojawią się w składzie.

Przewidywany skład Penguins:

Tristan Jarry
TRISTAN JARRY

Przewidywany skład Red Wings:

Jimmy Howard
JIMMY HOWARD

Początek meczu o wspomnianej 19:00 czasu polskiego. Transmisja na NHL.tv. Jeśli ktoś jest z Krakowa i ma ochotę przyjść na wspólne oglądanie w barze zapraszamy do Football Heaven przy ul. św. Filipa również od okolic 19.