Mecz #38: Penguins vs. Blue Jackets

Krótka świąteczna przerwa już za nami, a Pittsburgh Penguins postarają się puścić w niepamięć przedświąteczny blamaż z Ducks, podejmując w rewanżu Columbus Blue Jackets.

Bożonarodzeniowe świętowanie Pingwinów na pewno odbyło się uczuciem niedosytu, do czego przyczyniła się przegrana do zera z Anaheim Ducks.

Forma naszej drużyny pod koniec roku mocno faluje (pięć wygranych i sześć porażek), ale liczymy na pewno, że krótka świąteczna przerwa pozwoliła na podładowanie akumulatorów.

- W kilku meczach widać było przebłyski tożsamości, która zapewniła nam sukces, ale w tym sezonie nie zdaża się dość regularnie - ocenił po meczu z Ducks trener Mike Sullivan.

- Przerwa to dla nas dobra okazja do tego, aby na trochę oderwać się od gry, nacieszyć się wspólnym czasem z rodzinami i pomyśleć o tym, jak możemy podnieść nasz poziom - dodał.

Przed nami rewanżowe spotkanie z Columbus Blue Jackets, którzy 22 grudnia zagościli już na PPG Paints Arena, wywożąc pojedynczy punkt za doprowadzenie do dogrywki (a ostatecznie rzutów karnych).

Blue Jackets to obecnie drugi zespół w tabeli Metropolitan Division. Mimo lepszej pozycji, trener John Tortorella ma spory ból głowy jeśli chodzi o sytuację kadrową.

Do listy kontuzjowanych dołączył po ostatnim meczu w Pittsburghu środkowy napastnik Alexander Wennberg. Uraz dolnych partii ciała wykluczy go z gry na ok. półtora miesiąca.

W składzie zabraknie poza tym Cama Atkinsona, który doznał złamania kości stopy, oraz środkowego Brandona Dubinsky'ego. Na PPG Paints Arena zabraknie także obrońców Zacha Werenskiego i Ryana Murraya.

Wśród naszych zawodników dalej nie zobaczymy obrońcy Justina Schultza. Zagrać może za to Jamie Oleksiak, który pokazał się z dobrej strony w ostatnim meczu z Blue Jackets.