Mecz #37: Penguins vs. Ducks

Czas na ostatnie spotkanie przed świąteczną przerwą. Zanim liga zawiesi rozgrywki na dwa dni Pens zmierzą się na własnym lodzie z Anaheim Ducks i powalczą o kolejne ważne punkty.

Ostatnio Pingwiny zdołały przełamać złą passę i ograły Blue Jackets 3:2 po rzutach karnych. To jednak zbyt mało aby wrócić na miejsce gwarantujące udział w play-offach. Zwycięstwo w dzisiejszym meczu przy porażce Islanders dałoby podopiecznym Mike'a Sullivana awans w tabeli oraz... dobre nastroje przed przerwą świąteczną. Oby drużyna podołała wyzwaniu i zagrała przynajmniej tak dobrze jak z Jackets.

Ducks bowiem również nie wiedzie się zbyt dobrze. Jak na razie są oni daleko poza miejscem gwarantującym udział w play-offach a bilans ich ostatnich 10 spotkań to 4-2-4. Ostatnio jednak Kaczory pokonały New York Islanders 5:4 i do Pittsburgha przyjadą również z nadzieją zwycięstwa przed przerwą świąteczną.

Co do składu Penguins zapewne w dzisiejszym meczu pozostanie on bez zmian. Oznacza to, że po raz kolejny na trybunach zostanie Ian Cole, którego ostatnio zastąpił Jamie Oleksiak  nasz najnowszy nabytek. Oleksiak zagrał niezłe spotkanie z Jackets i wątpliwe jest to, że trener nie wystawi go w dzisiejszym starciu.

Prócz tego nadal nie zobaczymy Justina Schultza. Nasz defensor nadal leczy urazy swojej kontuzji, ale ostatnio rozpoczął już indywidualne treningi. Być może po przerwie świątecznej powróci do gry.

Przewidywany skład Penguins:

Matt Murray

MATT MURRAY

Przewidywany skład Ducks:

John Gibson
JOHN GIBSON

Początek spotkania o godzinie 1:00 czasu polskiego. Jest to ostatni mecz przed świętami, a więc z pewnością warto zarwać nockę z pingwinim hokejem! Transmisja meczu na NHL.tv, a linki do oglądania także na naszym portalu.