Mecz 35.: Penguins vs. Capitals

Świąteczna przerwa dobiegła już końca, a Penguins wznowią ligową rywalizację od pierwszego w sezonie spotkania z Washington Capitals.

Wyprawa na Florydę przed Bożym Narodzeniem nie była dla Penguins zbyt udana, a zwycięstwa święciły drużyny Tampa Bay Lightning i Florida Panthers.

Jedynie z tymi ostatnimi udało się wywalczyć punkt. Teraz po trzydniowym odpoczynku Pens powrócą do rywalizacji na CONSOL Energy Center, gdzie zmierzą się w pierwszym z czterech zaplanowanych na ten sezon meczy z Capitals.

Plaga problemów zdrowotnych, do czego w sporej mierze przyczyniła się świnka, powoduje, że obecnie grać nie może aż 12 Pingwinów, ale za to szansę na akcję w NHL zyskało kilku graczy z Wilkes-Barre/Scranton.

W lineupie na Caps można będzie zobaczyć m. in. obrońców Scotta Harringtona, Derricka Pouliota oraz Briana Dumoulina. Obecni powinni także być napastnicy Bryan Rust praz Bobby Farnham.

Na spotkanie z Caps powrócić powinien Brandon Sutter. Przed świętami doszedł do siebie także Sidney Crosby. Obaj zawdnicy nie grali ze względu na świnkę.

Nie zabraknie oczywiście Jewgienija Małkina, strzeleckiego lidera Penguins, z dorobkiem 16 bramek. Rosjanin w punktacji kanadyskiej także przesunął się niedawno na pierwsze miejsce.

Jeśli chodzi o Capitals, to zespół nie może narzekać na braki kadrowe, dodatkowo korzystając z dużego ożywienia w ataku. Passę ośmiu przegranych przeciwko Penguins może pomóc im przerwać m. in. Aleksander Owieczkin.

Ovi w ostatnich trzech meczach zdobył dwie bramki, ogólnie mogąc się pochwalić dorobkiem 16 bramek. Drużynowym liderem w punktacji kanadyjskiej jest center na linii Owieczkina, Nicklas Backstrom (36 pkt).

W składzie powinni pojawić się także byli obrońcy Penguins, Brooks Orpik oraz Matt Niskanen.