20 kwietnia / godz. 21:54 | Na stronie 148 osób | ISSN 2084-1485
Rejestracja

penguins.pl

Dawid Szewczyk 28.02.2013; 16:31 | źródło: n\a
obrazek_news

Mecz 21.: Hurricanes vs. Penguins

Przenosimy się do Caroliny gdzie dzisiaj zostanie rozegrane spotkanie wyjątkowe. Jordan Staal, który przed sezonem zamienił pingwinie barwy na barwy Canes po raz pierwszy zagra przeciwko drużynie z Pittsburgha. 

Jordan w Hurricanes radzi sobie całkiem przyzwoicie. Po 18 rozegranych spotkaniach zgromadził w sumie 15 punktów - czterokrotnie kierował krążek do statki, a jedenastokrotnie asystował przy bramkach swoich kolegów i zaraz po swoim bracie Ericu jest najlepiej punktującym zawodnikiem naszych dzisiejszych rywali. 

Tak jak już wspominał Eric Staal, który w tym sezonie ma już 9 bramek i 10 asyst jak na chwilę obecną jest najskuteczniejszym zawodnikiem swojej drużyny i z pewnością obrońcy Pens muszą na niego uważać. Nie można także lekceważyć Jeffa Skinnera (Skinner dzisiaj nie wystąpi) oraz Aleksandra Semina (och mamy jeszcze w pamięci zamieszanie z jego postacią w ubiegłe wakacje), którzy mają po 14 punktów. Nieźle radzi sobie także Jiri Tlusty.

Nie ma co ukrywać. Dzisiejsze spotkanie będzie bardzo ciężkie chociaż ostatnio Hurricanes więcej przegrywają niż wygrywają. Ostatnio Canes polegli w Waszyngtonie 3:0. 

W Pingwinach z pewnością nadal nie zobaczymy Małkina. Z Pittsburgha dochodzą głosy, że jest już lepiej, ale to jest wstrząśnienie mózgu - w jeden dzień Geno może czuć się bardzo dobrze i być gotowy do gry, a w drugi zawroty głowy nie dadzą mu spokoju. Na szczęście mamy Sida w formie, Neala, który prezentuje się ze świetnej strony, Kunitza, który także notuje dobry sezon oraz.... Paula Martina, który ostatnio punktuje niemiłosiernie i notuje chyba najlepszy sezon w barwach Penguins. 

Bramka dzisiaj niemal na 99% dla Flowera. U Vokouna ostatnio widać zanik formy. Oto przewidywane zestawienie Pens:

Kunitz-Crosby-Neal

Bennett-Sutter-Dupuis

Cooke-Jeffrey-Kennedy

Glass-Vitale-Adams

 

Orpik-Martin

Niskanen-Letang

Engelland-Bortuzzo

 

Fleury

Miejmy nadzieję, że dzisiejsza noc będzie dla nas udana bo potrzebujemy punktów jak wody, aby utrzymać dobrą lokatę w ligowej tabeli. Początek meczu o 1:00. Wszystkich kibiców zapraszamy na nasz meczowy czat!

Let's Go Pens!

» wróć do strony głównej Zobacz także Runda 1. Mecz. 5: Penguins vs. Flyers R1.M4.: PHI - PIT 0:5 - Pingwiny krok od awansu Runda 1. Mecz 4.: Flyers vs. Penguins In the Room: Enjoy The Ride S07E07 R1.M3.: PHI - PIT 1:5 - Prowadzenie odzyskane

Komentarze (DISQUS)

comments powered by Disqus
więcej więcej