KeyBank Center

Buffalo Sabres
0:5

M71.: BUF - PIT 0:5 - Miło i przyjemnie

Obowiązkowe dwa punkty dopisane do tabeli przez Pens w Buffalo. Pingwiny pewnie ograły na wyjeździe Szable wygrywając 5:0 po bramkach Guentzela, Hornqvista, Kessela, Bjugstada oraz Dumoulina. Shutout w bramce zaliczył DeSmith.

Do meczu drużyna przystąpiła w niezmienionym składzie z jednym małym wyjątkiem  w bramce stanął dzisiaj DeSmith. Po ośmiu spotkaniach rozegranych z rzędu przez Murraya, trener zdecydował się dać mu odpoczynek przed weekendem.

Buffalo pogodziło się już z tym, że w tym sezonie ponownie nie zagra w playoffach i nie można raczej było spodziewać się fajerwerków w tym spotkaniu. Pierwsza tercja to hokejowe nudy. Na lodzie nie działo się zbyt wiele, akcja nie była zbyt dynamiczna, a strzały nie były zbyt efektowne. Penguins zdołali w pierwszej odsłonie oddać dziewięć celnych uderzeń na bramkę Huttona, ale żaden z tych strzałów nie wylądował w bramce.

Na początku pierwszej tercji Pens ruszyli do ofensywy i stworzyli sobie kilka dobrych sytuacji. Brakowało jednak celnych strzałów. Okazja na zdobycie bramki nastąpiła w 27 minucie meczu kiedy to Pens po raz pierwszy zagrali w przewadze. Ładnie rozegrany zamek zakończył wtedy Kessel, który wykorzystał świetne podanie Crosby'ego.

Po bramce Kessela gra Pens stanęła. Do 15 minuty tercji Pingwiny miały zaledwie dwa celne strzały. Wtedy Małkin ruszył z akcją ze środka lodowiska, wjechał do tercji ataku, objechał bramkę Sabres i podał do Dumoulina, który ładnym strzałem dał dwubramkowe prowadzenie Pittsburghowi.

Dwie minuty później Pens ponownie grali w przewadze i raz jeszcze zdołali wykorzystać tą okazję. Tym razem typowe trafienie sprzed bramki zaliczył Hornqvist, który przekierował gumę po strzale Kessela. Takim sposobem Pingwiny po 40 minutach gry prowadziły pewnie 3:0.

Trzecia tercja przebiegała w spokojnym tempie. Na pochwałę w dzisiejszym meczu z pewnością zasłużył DeSmith, który może nie miał ogromu pracy, ale po niemal trzech tygodniach bez gry rozegrał bardzo dobre spotkanie i zanotował kilka interwencji, które z pewnością ułatwiły Pens przebieg tego spotkania.

W trzeciej odsłonie snajperskim uderzeniem popisał się Bjugstad podwyższając wynik na 4:0. McCann w dzisiejszym spotkaniu był punktowo względnie spokojny, Nick musiał więc dorzucić coś od siebie. Wydaje się, że Bjugstad jako center trzeciej linii już dał Pens o wiele więcej niż Brassard przez niemal rok.

Na pochwałę w dzisiejszym meczu zasłużył także Crosby. Nasz kapitan prezentuje się w tym sezonie kapitalnie i prawdopodobnie przekroczy granicę 100 punktów w tym sezonie. Jak napisał na Twitterze jeden z dziennikarzy z Pittsburgha Crosby w tym sezonie gra jak robot zaprogramowany do gry w hokeja.

Pod koniec spotkania Penguins grali jeszcze raz w przewadze i ponownie udało się to wykorzystać. Strzał Trotmana spod niebieskiej ponownie przekierował Guentzel, który zanotował swoje kolejne trafienie w tym sezonie i tym samym ustalił wynik meczu na imponujące 5:0.

Pingwiny dopisują do tabeli cenne dwa punkty i nadal pozostają w wyścigu o fotel lidera naszej dywizji. Strata do Capitals jednak nadal wynosi cztery punkty bowiem Washington wygrał swoje dzisiejsze spotkanie. Pens jednak mają już cztery punkty przewagi nad Hurricanes i aż sześć nad Blue Jackets. Obydwa zespoły mają jednak rozegraną mniejszą liczbę spotkań. Niemniej jednak humory fanów Pens są z pewnością o wiele lepsze niż miesiąc temu.

Kolejne spotkanie Penguins rozegrają w sobotę o bardzo nietypowej porze bowiem już o 18:00 czasu polskiego. Wówczas to w Pittsburghu będą gościć St. Louis Blues.

Buffalo Sabres Pittsburgh Penguins 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)

Bramki i asysty: 27. Kessel (Crosby, Guentzel), 36. Dumoulin (Malkin, Blueger), 38. Hörnqvist (Kessel, Crosby), 51. Bjugstad, 59. Guentzel (Trotman, Bjugstad)

Sabres: C. Hutton (Ullmark) – Montour, Dahlin, Ristolainen, Hunwick, C. Nelson, Scandella – Pominville, Sobotka, Skinner – S. Reinhart, Rodrigues, Sheary – T. Thompson, Mittelstadt, Okposo – Jo. Larsson, S. Wilson, A. Nylander.

Penguins: DeSmith (M. Murray) – Dumoulin, Trotman, J. Johnson, J. Schultz, M. Pettersson, Gudbranson – McCann, Crosby, Guentzel – Blueger, Malkin, Kessel – Simon, Bjugstad, Hörnqvist – Blandisi, Cullen, G. Wilson.