BB&T Center

Florida Panthers
2:3

M51.: FLA - PIT 2:3 OT - Udany comeback

Z 0:2 na 3:2 w finalnych minutach spotkania. Takiego wyczynu dokonały Pingwiny z kapitalnie spisującymi się ostatnio Florida Panthers. Pens dopisali bardzo cenne dwa punkty do ligowej tabeli.

Widoczna przewaga Panter

Pierwsza niebezpieczna sytuacja pod bramką Pens miała miejsce w piątej minucie gry po strzale Jagra, ale skuteczną interwencją popisał się Zatkoff, który zastąpił tego dnia słabo spisującego się ostatnio Fleurego.

Chwilę później gospodarze otrzymali okazję gry w powerplay, ale formacja PK oraz interwencje golkipera Pens, powstrzymały Jagra i spółkę aż kilkukrotnie. Przy każdej okazji przechwycenia krążka, Penguins starali się kontratakować w postaci strzałów Letanga oraz Portera.

Tuż po rozpoczęciu 11 minuty, tempo gry obydwu drużyn widocznie się zwiększyło. Najpierw istny atak Panter został powstrzymany przez defensywę i skuteczną postawę Zatkoffa, aby chwilę później  krążek po strzale Crosbyego trafił w słupek.

Wraz z upływem czasu to gospodarze częściej oddawali celne strzały w światło bramki Pens, a pressing zawodników Panter doprowadził do kolejnego przewinienia tym razem ze strony Maatty. W tym czasie świetną okazję miał Letang, ale niestety nie trafił czysto w krążek co utrzymało bezbramkowy wynik do końca pierwszej odsłony meczu.

Ciężkie chwile

W trakcie gry 4 na 4 doskonałą interwencją popisał się Zatkoff, który powstrzymał Trochecka w sytuacji sam na sam po świetnym podaniu ze środka lodowiska.

Niestety Pingwiny nie świeciły w tym spotkaniu przykładem dyscypliny, gdyż Lovejoy doprowadził do kolejnego osłabienia po niebezpiecznym zagraniu wysokim kijem.  Gospodarze bezbłędnie to wykorzystali, a egzekutorem został Jokinen , który strzelając z bardzo ostrego kąta umieścił krążek w bramce wyprowadzając swój zespół na prowadzenie.

Przewaga Panter na lodzie zwiększała się z minuty na minutę, co nie tylko oznaczało większą ilość strzałów na bramkę, ale również skuteczną grę fizyczną.

Pomimo słabszej postawy, swoje szanse na wyrównanie wyniku mieli Rust oraz Crosby, jednak w każdej sytuacji górą był Luongo.

Tuż przed przerwą na ławkę kar powędrował Ekblad, ale Pingwinom nie udało się wykorzystać przewagi pomimo kilku dogodnych okazji.

Na ratunek – CROSBY.

Ostatnia tercja owocowała w szybkie tempo prezentowane przez obydwie drużyny, jednak nie zawsze przebiegała ona według przepisów. Najpierw swoje dwie minuty w samotności odsiedział Jagr, chwilę później na ławce wylądował Crosby, a po nim karę otrzymał MacKenzie.

Pomimo to osłabione Pantery zdołały strzelić drugiego gola. Po wywalczeniu krążka przez Jokinena, Barkov stanął jedynie przez  Zatkoffem i to zawodnik gospodarzy zachował zimną krew w tym pojedynku pokonując golkipera Pens.

Pingwiny śledząc bezlitośnie upływający czas rozpoczęły atak na bramkę gospodarzy.  Skuteczną próbą wykazał się Letang, który bezbłędnie wykorzystał podanie Crosbyego skracając wynik do 2:1.

Bliski pokonania Luongo był również Crosby oraz Rust jednak za każdym razem brakowało odrobinę szczęścia w wykończeniu akcji.

Niecałe półtorej minuty przed końcem spotkania, trener Sullivan poprosił o przerwę dla swoich zawodników i przy wprowadzonym dodatkowym zawodniku Pingwiny wypełniły swoje zadanie. Strzał spod niebieskiej Letanga został odbity od  Crosbyego i to wyrównało wynik spotkania doprowadzając chwilę później do …

…dogrywki!

Pens od razu ruszyli na bramkę przeciwnika co zmusiło Jokinena do przewinienia dając Pingwinom szansę na powerplay. Pantery po stracie bramki w trzeciej tercji zaczęły się gubić w defensywie a to wykorzystał duet Crosby – Letang, który tego dnia był nie do zatrzymania. Po dograniu kapitana Pens, Tanger bez problemu pokonał golkipera gości posyłając krążek z bliskiej odległości w lewy górny róg bramki i jednocześnie dając Penguins zwycięstwo nad Panthers w całym meczu 2:3.

Florida Panthers - Pittsburgh Penguins 2:3 OT (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)

Bramki i asysty: 27. Jokinen (Trocheck, Campbell), 50. Barkov (Jokinen) – 55. Letang (Crosby, Hörnqvist), 59. Crosby (Letang, Daley), 62. Letang (Crosby, Daley)

Panthers: Luongo (Montoya) – Campbell, Petrovic, Kulikov, Ekblad, Kampfer, Regner – Huberdeau, Barkov, Jágr – Jokinen, Trocheck, Smith – Pirri, Bjugstad, Shaw – Howden, MacKenzie, Thornton.

Penguins:  Zatkoff (Fleury) – Määttä, Letang, Dumoulin, Daley, Lovejoy, Pouliot – Kunitz, Crosby, Hörnqvist – Hagelin, Cullen, Kessel – Kühnhackl, Sundqvist, Rust – Sheary, Porter, Wilson.