M32.: PIT - COL 1:2 - Stracone punkty

Kolejna porażka na własnym lodzie. Pingwiny przegrały z Colorado Avalanche 1:2. Jedyne trafienie zanotował Phil Kessel. Kolejna porażka na własnym lodzie. Pingwiny przegrały z Colorado Avalanche 1:2. Jedyne trafienie zanotował Phil Kessel.

Niewykorzystana przewaga

Przez pierwszą tercję Pingwiny stanowczo dominowały na lodzie, budując swoją przewagę z minuty na minutę. Zawodnicy gospodarzy tworzyli coraz groźniejsze akcje pod bramką Berniera, a bliscy jego pokonania byli m.in. Rust oraz Sheary. Podczas kary Landeskoga z 12 minuty, dwukrotną szansę na trafienie zmarnował Kessel, a kilka minut później Hagelin. W każdej wspomnianej sytuacji zabrakło odrobine więcej precyzji w wykończeniu akcji.

Zmiana strategii

W drugiej odsłonie dominował fizyczny hokej w wykonaniu obydwu drużyn. Z czasem kosztowało to wykluczeniami z jednej jak i z drugiej strony, ale wtedy na pierwszym planie błyszczeli bramkarze. Jarry kilkukrotnie uchronił swoją ekipę przed „pewniakami” ze strony Lawin, tym bardziej podczas licznych kontrataków w wykonaniu Comphera.

1 na 40

Ostatnia tercja przypominała pierwsze 20 minut gry. Pingwiny powróciły do swojego stylu rozgrywania krążka, nie dając gościom większych szans na zagrożenie bramki Jarrego. Niestety, pomimo tych starań, Pens złapali zadyszkę w 6 minucie co wystarczyło Avs na zaskoczenie golkipera gospodarzy, a na listę strzelców wpisał się Barberio. Gdy Hunwick traifł na ławkę kar, goście kolejny raz zaatakowali bramkę Pens. Jarry robił co mógł aby powstrzymać zawodników Avalanche przed podwyższeniem wyniku. Udało się im to dopiero półtorej minuty przed końcem meczu, a strzał do pustej bramki zanotował Comeau. Pens zdołali odpowiedzieć honorowym trafieniem Kessela 12 sekund przed końcową syreną. W ostateczności Pingwiny przegrały u siebie z Colorado Avalanche 1:2.

Pittsburgh Penguins – Colorado Avalanche 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Bramki i asysty: 60. Kessel (Malkin, Guentzel) – 47. Barberio, 59. Comeau (E. Johnson)

Penguins: Jarry (DeSmith) – Dumoulin, Letang, Määttä, Hunwick, Cole, Ruhwedel – Guentzel, Crosby, Sheary – Rust, Malkin, Kessel – Simon, Sheahan, Hörnqvist – Hagelin, Rowney, Reaves.

Avalanche: J. Bernier (Varlamov) – Zadorov, E. Johnson, Nemeth, Barrie, Girard, Barberio, A. Lindholm – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – Jost, Kerfoot, Compher – Nieto, Söderberg, Comeau – Andrighetto, C. Wilson