Consol Energy Center

8:5
Ottawa Senators

M26.: PIT - OTT 8:5 - Worek goli na Mikołajki!

Mikołajkowy grad bramek w Pittsburghu! Po szalonym spotkaniu Pingwiny pokonują Ottawa Senators 8:5. Trafienia dla Pens zanotowali Rust, Crosby, Malkin, Kessel, Cullen oraz Schultz.

Tercja na remis

Spotkanie z Senators rozpoczęło się po myśli gospodarzy, gdyż już w drugiej minucie meczu Pingwiny cieszyły się z jednobramkowego prowadzenia. Bardzo dobre podanie Malkina wykorzystał Rust, który bez problemu strzałem z nadgarstka wstrzelił krążek do siatki.

W 8 minucie gry, goście doprowadzili do remisu wykorzystując sporą dziurę w defensywie Pens. Strzelcem wyrównującej bramki został Turris, który po urwaniu się obrońcom w akcji sam na sam z bramkarzem umieścił gumę pod parkanami Fleury’ego. Nastroje w PPG Paints Arena uległy zmianie 30 sekund później, a to wszystko dzięki Crosby’emu. Kapitan gospodarzy po indywidualnej akcji pokonał Andersona celnie trafiając w prawy, górny róg bramki. 2-1 dla Pens!

Powoli budowana przewaga Penguins została jednak zatracona kilka minut później. Podczas oblężenia tercji obronnej Pens drugiego gola dla gości strzelił Karlsson. Będąc niepilnowanym przez żadnego obrońcę miał wystarczająco dużo czasu na dokładne przymierzenie i oddanie strzału. Przed przerwą Pingwiny dwukrotnie stanęły przed szansą gry w powerplay, jednak nie potrafiły wykorzystać przewagi jednego zawodnika na swoją korzyść.

Wzloty i upadki

Wielki, emocjonalny rollercoaster – tak można określić drugą tercję w wykonaniu obydwu drużyn. Na samym początku to goście dyktowali warunki na lodzie wykorzystując dwie kary nałożone na zawodników Penguins. Pierwszą z nich na gola zamienił Stone trafiając do bramki w efektowny sposób po niefortunnym odbiciu krążka od bandy, natomiast autorem drugiego gola w powerplay został Hoffman.

To była równocześnie ostatnia akcja dla Fleury’ego, który został zastąpiony w bramce przez Murray’a. Decyzja trenera Sullivana o zmianie bramkarza pozytywnie wpłynęła na grę Penguins, gdyż już po upływie minuty od wprowadzenia zmiennika, kontaktowego gola zdobył Cullen po pięknym strzale z backhandu.

Kilka minut później padły dwie kluczowe akcje tego spotkania. Najpierw wyrównującego gola z dalekiej odległości zdobył Kessel, natomiast 20 sekund później na listę strzelców wpisał się Schultz wykańczając błyskawiczną kontrę Pingwinów.
Rusty-show

Dynamiczne tempo gry z drugiej tercji zostało przeniesione przez obydwie drużyny również na ostatnią część meczu. Owocem ofensywnej strategii była szósta bramka dla Pingwinów trafiona już w pierwszej minucie trzeciej odsłony, a jej autorem został Malkin.

Gospodarze kontrolowali przebieg spotkania do 6 minuty meczu, kiedy to na ławkę kar wylądował Cullen osłabiając swoją drużynę na dwie minuty. W tym czasie gracze z Ottawy szukali swojej szansy na zmianę losów tego spotkania. Po kilku nieudanych próbach, Phaneuf ostatecznie pokonał Murray’a dając nadzieję swoim kolegom na odbudowanie wyniku.

Została ona przekreślona chwilę później, kiedy to Rust został nieprzepisowo faulowany w akcji sam na sam z Andersonem, a podyktowany rzut karny został zamieniony na ładnego gola przez samego poszkodowanego. Ten sam zawodnik trafił raz jeszcze do pustej bramki tuż przed zakończeniem regulaminowego czasu gry, co skompletowało mu hat-tricka i jednocześnie ustaliło wynik spotkania na 8:5 dla Penguins.
Pittsburgh Penguins - Ottawa Senators 8:5 (2:2, 3:2, 3:1)

Bramki i asysty: 2. Rust (Malkin, Letang), 9. Crosby (Sheary, Cole), 29. Cullen (Rust), 35. Kessel (J. Schultz, Cole), 35. J. Schultz (Malkin, Kessel), 42. Malkin (Kessel), 53. Rust (r.k.), 58. Rust (Kunitz, Dumoulin) – 9. Turris (Dzingel, Ch. Wideman), 14. E. Karlsson (Mark Stone), 21. Mark Stone (Phaneuf, E. Karlsson), 28. Hoffman (E. Karlsson, Mark Stone), 47. Phaneuf (Turris, E. Karlsson)

Pittsburgh Penguins: M.-A. Fleury (28. M. Murray) – Dumoulin, Letang, Määttä, Daley, Cole, J. Schultz – Sheary, Crosby (C), Hörnqvist – Hagelin, Malkin (A), Kessel – Kunitz (A), Bonino, Rust – S. Wilson, Cullen, Fehr.

Ottawa Senators: C. Anderson (53. Condon) – Englund, E. Karlsson (C), Phaneuf, Ceci, Borowiecki, Ch. Wideman – Hoffman, Brassard, Mark Stone – Dzingel, Turris (A), Pyatt – Z. Smith, Pageau, B. Robinson – Kelly, Lazar, Neil (A).