CONSOL Energy Center

4:3
Toronto Maple Leafs

M21.: PIT - TOR 4:3 Zwycięstwo Penguins, hat-trick Comeau

Pingwiny po średnim meczu w swoim wykonaniu pokonują we własnej hali Toronto Maple Leafs po dogrywce. Zespół do zwycięstwa poprowadził Blake Comeau notując hat-tricka oraz Jewgienij Małkin (1B, 2A). 800 punkt w karierze zapisał na swoim koncie Sidney Crosby.

Pierwsza tercja dla Pingwinów

Rubryka zdobyczy bramkowej w protokole meczowym przeciwko Toronto bardzo szybko została uzupełniona przez graczy Penguins. Zdecydowane otwarcie mecze i już w pierwszej zmianie Pens wyszli na prowadzenie. Małkin wrzucił krążek przed bramkę gdzie w zamieszaniu najlepiej odnalazł się Blake Comeau i pokonał Berniera. Gospodarze przeważali, aż do momentu otrzymania dwóch kar.  Maple Leafs nie wykorzystali żadnego z dwóch okresów gry w przewadze, jednak kilkukrotnie Fleury musiał interweniować i utrata gola była blisko. Z kolei pierwszy power play Penguins został szybko zamieniony na gola. Dwie minuty odsiadywał David Clarkson gdy Jewgienij Małkin huknął z pod niebieskiej po podaniu od Kris Letanga. Świetną robotę wykonał w tej sytuacji Hornqvist, całkowicie zasłaniając pole widzenia bramkarzowi. W kolejnych fragmentach premierowej odsłony meczu, gra się wyrównała, i pomimo aż 14 strzałów przyjezdnych goalkeeper Penguins nie skapitulował ani razu.

Przyjezdni odrabiają straty

Druga tercja już nie była taka przyjemna dla Penguins jak pierwsza. Liście oddały kilka strzałów mniej, ale poprawili skuteczność, co trzeci ich strzał zamieniany był na gola w tej tercji. Najpierw kontaktowego gola zdobył Leo Komarov, jednak chwilę przed straceniem bramki, zawodnicy Pens nie wykorzystali akcji 2 na 1. Momentalnie poszła kontra w drugą stronę i Komarov, trochę przy pomocy kija Olliego Maatty pokonał Flowera. 2,5min później był już remis, na listę strzelców ponownie wpisał się Komarov. Wrzutka z pod bandy Phaneufa, zmiana lotu krążka przez Fina i nasz bramkarz był bezradny. Kilka chwil później Pingwiny ponownie objęły prowadzenie, a znać o sobie ponownie dał drugi atak. Sytuacja bliźniaczo podobna do tej w której Toronto strzeliło wyrównującego gola. Kunitz z pod bandy oddał raczej niegroźny strzał, a po drodze patkę kija dostawił Comeau myląc bramkarza i strzelając drugiego gola tego wieczoru. W 36 minucie na ławkę kar powędrował Robidas i Pingwiny miały o jednego gracza więcej na lodzie. Wszyscy mieli nadzieję na odzyskanie dwubramkowego prowadzenia, ale na moment powróciły chwile z poprzednich sezonów. Fatalne zagranie Crosby'ego, przechwycone przez Tylera Bozaka, który wygrał wyścig z Letangiem i stanął oko w oko z Fleury. Strzał gracza Leafs znalazł drogą do siatki między nogami bramkarza Penguins i na tablicy wyników widniał remis 3-3.

Bez bramek

Trzecia część gry nie przyniosła bramek, choć sytuacji przede wszystkim ze strony Penguins nie brakowało. Na lodzie wyróżniał się Małkin, który praktycznie co zmianę znajdował się w sytuacji dogodnej do strzelenia gola. Niestety Geno za każdym razem był powstrzymywany przez Berniera. Pingwiny nie wykorzystały także gry w przewadze 4 na 3, grając ten okres bez wielkiego zaangażowania. W samej końcówce pod bramką gości było ogromne zamieszanie, a wszyscy zawodnicy Toronto byli blisko pola bramkowego. Strzelać próbowali Downie i Maatta, jednak żaden nie trafił skutecznie.

Comeau hat-trick

W trzeciej minucie dogrywki, Blake Comeau skompletował hat-tricka i rozstrzygnął mecz, uderzając mocno z pod niebieskiej. Asystę przy tym trafieniu zapisał Sidney Crosby, był to 800 punkt w karierze naszego kapitana, choć jego występ w tym meczu był przeciętny.

Pittsburgh Penguins - Toronto Maple Leafs - (2:0, 1:3, 0:0,d 0:1)

Bramki i asysty: 1. Comeau (Małkin, Ehrhoff), 13. Małkin (Letang, Crosby), 34. Comeau (Kunitz, Małkin), 63. Comeau (Letang, Crosby) - 29. Komarov (Santorelli, Kadri), 31. Komarov (Phaneuf, Santorelli), 37. Bozak

Penguins: Fleury (Greiss) – Martin, Letang, Maatta, Ehrhoff, Scuderi, Despres – Spaling, Crosby, Hornqvist – Kunitz, Malkin, Comeau – Megna, Sutter, Downie – Sill, Goc, Adams.

Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Phaneuf, Franson, Gardiner, Rielly, Robidas, Holzer – van Riemsdyk, Bozak, Kessel – Komarov, Kadri, Santorelli – Winnik, Holland, Clarkson – Booth, Smith, Lupul.

Sędziowali: Chris Rooney, Brad Meier - Steve Miller, David Brisebois