21 lipca / godz. 07:39 | Na stronie 121 osób | ISSN 2084-1485
Rejestracja

penguins.pl

Dawid Szewczyk 17.12.2017; 13:25 | źródło: n\a
obrazek_news

Lemieux z najlepszym momentem w historii NHL

Mario Lemieux wygrał głosowanie kibiców na najlepszy moment w stuletniej historii NHL. Fani przez kilka tygodni głosowali na poszczególne szczególne momenty, które wydarzyły się w lidze. Lemieux wygrał głosowanie ze swoim wyczynem strzelenia pięciu bramek w jednym spotkaniu na pięć różnych sposobów. 

31 grudnia 1988 roku Lemieux w meczu z New Jersey Devils dokonał historycznego wyczynu. Strzelił pięć bramek, a każda z nich była zdobyta w inny sposób  jedna podczas gry w pełnym zestawieniu, jedna podczas gry w przewadze, jedna podczas gry w osłabieniu, jedna po rzucie karnym i jedna do pustej bramki. Tutaj video tego wyczynu:

Wynik głosowania ogłoszono podczas wczorajszego spotkania na otwartym stadionie w Ottawie, w którym to Senators pokonali Canadiens. Mecz ten symbolicznie zakończył obchody stulecia istnienia NHL.

Kolejny świetny moment dla Mario i Pingwinów. Gratulacje! 

» wróć do strony głównej Zobacz także Wzmocnienie głębi - Derek Grant Pingwinem Poszukiwania skrzydłowego do top six zakończone? Oleksiak podpisany jako ostatni Matt Cullen wraca do Pittsburgha! Rynek wolnych agentów rozpoczęty. Johnson w Pittsburghu

Komentarze (DISQUS)

comments powered by Disqus
więcej więcej