21 stycznia / godz. 00:11 | Na stronie 179 osób | ISSN 2084-1485
Rejestracja

penguins.pl

Dawid Szewczyk 17.12.2017; 13:25 | źródło: n\a
obrazek_news

Lemieux z najlepszym momentem w historii NHL

Mario Lemieux wygrał głosowanie kibiców na najlepszy moment w stuletniej historii NHL. Fani przez kilka tygodni głosowali na poszczególne szczególne momenty, które wydarzyły się w lidze. Lemieux wygrał głosowanie ze swoim wyczynem strzelenia pięciu bramek w jednym spotkaniu na pięć różnych sposobów. 

31 grudnia 1988 roku Lemieux w meczu z New Jersey Devils dokonał historycznego wyczynu. Strzelił pięć bramek, a każda z nich była zdobyta w inny sposób  jedna podczas gry w pełnym zestawieniu, jedna podczas gry w przewadze, jedna podczas gry w osłabieniu, jedna po rzucie karnym i jedna do pustej bramki. Tutaj video tego wyczynu:

Wynik głosowania ogłoszono podczas wczorajszego spotkania na otwartym stadionie w Ottawie, w którym to Senators pokonali Canadiens. Mecz ten symbolicznie zakończył obchody stulecia istnienia NHL.

Kolejny świetny moment dla Mario i Pingwinów. Gratulacje! 

» wróć do strony głównej Zobacz także Mecz #49: Sharks vs. Penguins M48.: LAK - PIT 1:3 - DeSmith z pierwszym zwycięstwem Mecz #48.: Kings vs. Penguins M47.: ANA - PIT 5:3 - Koniec zwycięskiej serii Murray wypada ze składu na czas nieokreślony

Komentarze (DISQUS)

comments powered by Disqus
więcej więcej