20 października / godz. 10:16 | Na stronie 136 osób | ISSN 2084-1485
Rejestracja

penguins.pl

Dawid Szewczyk 17.12.2017; 13:25 | źródło: n\a
obrazek_news

Lemieux z najlepszym momentem w historii NHL

Mario Lemieux wygrał głosowanie kibiców na najlepszy moment w stuletniej historii NHL. Fani przez kilka tygodni głosowali na poszczególne szczególne momenty, które wydarzyły się w lidze. Lemieux wygrał głosowanie ze swoim wyczynem strzelenia pięciu bramek w jednym spotkaniu na pięć różnych sposobów. 

31 grudnia 1988 roku Lemieux w meczu z New Jersey Devils dokonał historycznego wyczynu. Strzelił pięć bramek, a każda z nich była zdobyta w inny sposób  jedna podczas gry w pełnym zestawieniu, jedna podczas gry w przewadze, jedna podczas gry w osłabieniu, jedna po rzucie karnym i jedna do pustej bramki. Tutaj video tego wyczynu:

Wynik głosowania ogłoszono podczas wczorajszego spotkania na otwartym stadionie w Ottawie, w którym to Senators pokonali Canadiens. Mecz ten symbolicznie zakończył obchody stulecia istnienia NHL.

Kolejny świetny moment dla Mario i Pingwinów. Gratulacje! 

» wróć do strony głównej Zobacz także M6.: TOR - PIT 0:3 - Huczny powrót Murraya Mecz #6: Maple Leafs vs. Penguins Trzy mecze Pens w TVP Sport w listopadzie! M5.: PIT - VAN 2:3 OT - Kolejna porażka po dogrywce Mecz #5: Penguins vs. Canucks

Komentarze (DISQUS)

comments powered by Disqus
więcej więcej