9 grudnia / godz. 10:35 | Na stronie 113 osób | ISSN 2084-1485
Rejestracja

penguins.pl

Dominik Aleksander 18.02.2013; 12:35 | źródło: n\a
obrazek_news

Iginla na celowniku Pens?

Pracując nad wzmocnieniem lewego skrzydła, Penguins może zainteresować Jarome Iginla z Calgary Flames. 35-latek niespecjalnie radzi sobie w tym sezonie, a na trade do Pittsburgha najpewniej przystałby bez namysłu.

Porządny, lewoskrzydłowy partner Evgeniego Malkina i Jamesa Neala jest obecnie jednym z najbardziej pożądanych wzmocnień dla drużyny, szczególnie po wysłaniu dość słabo spisującego się Erika Tangradiego do Winnipeg.

Ciekawą opcją byłoby umieszczenie na tej pozycji Jarome’a Iginli z Calgary Flames. O przyszłości zawodnika spekuluje się już od dłuższego czasu, a po 15 latach gry w Calgary zapewne on sam nie miałby nic przeciwko zmianie otoczenia.

Wprawdzie Iginla gra we Flames na pozycji prawoskrzydłowego, ale raczej poradziłby sobie z ewentualną zmianą strony, tym bardziej jeśli jego wsparciem w środku mieliby być Malkin bądź Sidney Crosby. Byłoby to dla niego znacznym odciążeniem po latach bycia filarem drużyny.

O ile taki trade nie byłby dla Pens rewolucyjny (forma Iginli nie jest w tym sezonie kapitalna), to na pewno nie byłby szkodliwy. Doświadczony Iginla mógłby jeszcze całkiem sporo od siebie dołożyć, co zresztą przez lata robił jako zawodnik Flames, w poprzednim sezonie zaliczając 32 bramki i 35 asyst.

Pozyskanie go nie byłoby dla Pens kosztowne. Tymczasem Płomienie na pewno zainteresować mógłby jeden z młodych obrońców w składzie Pens. Ekipa z Calgary bardzo się od początku sezonu męczy, a wzmocnienie defensywy mogłoby przynajmniej sprawić, że rywale nie będą zespołu bezkarnie punktować.

Wydaje się zatem, że sytuacja Pens i Flames naturalnie popycha je w stronę działań transferowych. Na pewno żadna ze stron nie wyszłaby na ewentualnej wymianie stratna, a Pens w kwestii pogoni za zwycięstwem w play-offach obecność Iginli mogłaby bardzo pomóc.

» wróć do strony głównej Zobacz także M27.: FLA - PIT 1:5 - Pewne zwycięstwo w Sunrise Mecz 27.: Penguins vs. Panthers Crosby liderem w głosowaniu na kapitana All-Star Game! M26.: PIT - OTT 8:5 - Worek goli na Mikołajki! Mecz 26.: Penguins vs. Senators

Komentarze (DISQUS)

comments powered by Disqus
więcej więcej