10 grudnia / godz. 20:20 | Na stronie 194 osób | ISSN 2084-1485
Rejestracja

penguins.pl

Dawid Szewczyk 28.11.2017; 09:11 | źródło: n\a
obrazek_news

Ian Cole wkrótce opuści Pittsburgh?

Jeden z najlepszych defensorów Penguins, Ian Cole wkrótce może opuścić klub z Pittsburgha. Zawodnik został odsunięty od składu na trzecie spotkanie z rzędu, a dziennikarz Pittsburgh Post-Gazette Jason Mackey przyznał, że Penguins aktywnie próbują pozyskać za Cole'a wzmocnienie naszego bottom lines.

Mackey przyznał, że agent zawodnika dostał pozwolenie na rozmowy z innymi klubami oraz żeby nie spodziewać się iż cała sprawa "potrwa zbyt długo". Wiemy także, że Cole nie trafi do żadnego zespołu z naszej dywizji.

Wiele kibiców Pens nie kryje oburzenia iż Rutherford chce wzmocnić skład akurat kosztem Cole. Ja to oburzenie rozumiem dosyć średnio. Cole jest podczas swojego ostatniego roku kontraktu. Niemal pewne jest, że nie zostanie w Pittsburghu ze względów finansowych  podobno będzie oczekiwać kontraktu w okolicach pięciu milionów dolarów na co Pingwiny nie będzie stać. Dodatkowo jeśli Penguins chcą pozyskać trzeciego centra trzeba także coś oddać, coś więcej niż picki, oraz przede wszystkim zrobić miejsce w salary cap. Lepiej więc oddać Cole'a niż np. Maattę. 

Kim mogą być zainteresowane Pingwiny? Tego nie wiadomo. Mówiło się o Tyleru Bozaku z Toronto Maple Leafs, który ma lata doświadczenia grania z Philem Kesselem. Toronto szuka opcji na wzmocnienie defensywy, Bozak również ma ostatni rok swojego kontraktu.

Jak rozwinie się sytuacja? Nie wiadomo. Będziemy o sprawie informować na bieżąco. 

» wróć do strony głównej Zobacz także M28.: OTT - PIT 2:1 OT - Porażka ze słabym sędziowaniem w tle Mecz #28: Senators vs. Penguins M27.: PIT - NYI 6:2 - Powrót do czołówki Mecz #27: Penguins vs. Islanders M26.: PIT - COL 6:3 - Najszybszy hat-trick Hornqvista!

Komentarze (DISQUS)

comments powered by Disqus
więcej więcej