26 kwietnia / godz. 11:52 | Na stronie 243 osób | ISSN 2084-1485
Rejestracja

penguins.pl

Dawid Szewczyk 17.05.2017; 14:39 | źródło: n\a
obrazek_news

ECF M3.: Senators vs. Penguins

Kto wie czy dzisiaj przed nami nie najważniejszy mecz tej serii. Penguins w pierwszym wyjazdowym spotkaniu finałów konferencji zmierzą się dzisiaj w Canadian Tire Center z Ottawa Senators. Stawką rywalizacji będzie prowadzenie w serii.

Czy możemy być optymistami po ostatnim zwycięstwie Penguins? Raczej nie. Zespół popisuje się fatalną skutecznością, a w dodatku pod znakiem zapytania stoją dzisiaj występy trzech czołowych zawodników. Rust w ostatnim meczu nie wrócił do gry po hicie Phaneufa, ale widziany był w szatni po meczu i jego występ jest możliwy. Dzisiaj jednak zapewne nie zobaczymy ponownie Patrica Hornqvista, który powoli przegrywa rywalizację w tych play-offach z prawdopodobnie złamanymi kośćmi w pięcie oraz Justina Schultza, który wpadł w ostatnim meczu w bandę i coś zrobił sobie w nadgarstek. W przypadku Schultza jest jednak również nadzieja na występ bo do samolotu odlatującego do Ottawy wchodził bez żadnych problemów z ręką, trzymając w niej torbę. 

Ottawa z dużym prawdopodobieństwem zagra dzisiaj najlepsze spotkanie w tej serii. Senators wyciągają wnioski po meczach. W drugim starciu nie dali prawie żadnej okazji Penguins na grę w powerplay, świetnie grali w destrukcji, doprowadzali do frustracji zawodników Penguins (słynne obrazki z Philem Kesselem w roli głównej). Penguins wydaje się nie mają zbytnio pomysłu na ten styl gry i po prostu raz po raz napierają na bramkę Sens, a mając taką ofensywę w końcu coś wpaść musi. 

Dziurawa defensywa Penguins jednak zbyt bardzo polega na grze Fleury'ego. To czy dzisiaj przegramy to spotkanie w dużej mierze zależy właśnie od niego. Zapewne dobry dzień Flowera to walka o drugie zwycięstwo i kto wie czy nie prowadzenie w serii. Bez dobrej gry Flowera? Raczej będzie ciężko.

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel - Crosby - Rust
Kunitz - Małkin - Kessel
Hagelin - Bonino - Sheary
Wilson - Cullen - Rowney

Dumoulin - Hainsey
Maatta - Strait 
Cole - Ruhwedel

Fleury

Przewidywany skład Senators:

Dzingel - Turris - Burrows
MacArthur - Brassard - Ryan
Hoffman - Pageau - Stone
Wingels - Smith - Pyatt

Methot - Karlsson
Phaneuf - Ceci
Claesson - Harpur

Anderson

Drugi mecz Pingwinów z Senatorami w finale Eastern Conference we czwartek o godzinie 02:00 czasu polskiego. Zapraszamy do wspólnego dopingu i przypominamy, że transmisję wszystkich spotkań finałów konferencji przeprowadzi TVP Sport!

Let's Go Penguins!

» wróć do strony głównej Zobacz także #3elieve: terminarz serii z Capitals #3elieve: Zapowiedź serii z Capitals W drugiej rundzie z Capitals R1.M6.: PHI - PIT 5:8 - Guentzelvania! Pingwiny w drugiej rundzie! Runda 1. Mecz 6.: Flyers vs. Penguins

Komentarze (DISQUS)

comments powered by Disqus
więcej więcej