20 czerwca / godz. 09:24 | Na stronie 271 osób | ISSN 2084-1485
Rejestracja

penguins.pl

Dominik Aleksander 15.05.2017; 18:21 | źródło: n\a
obrazek_news

ECF M2.: Penguins vs. Senators

Na starcie rywalizacji z Ottawa Senators wykopaliśmy sobie dołek, ale we wtorkową noc Pittsburgh Penguins mają szansę na wyrównanie rachunków jeszcze na własnym terenie.

Inauguracja finału Eastern Conference nie poszła po naszej myśli, a golem w dogrywce pogrążył nas świetny tego dnia Bobby Ryan.

Jedynego gola dla Pingwinów zdobył Jewgienij Małkin. Jest to szóste trafienie Geno w trwających playoffach, a dodatkowo ma on na koncie także 13 asyst.

Rosjanin, a także skrzydłowy naszego trzeciego ataku Patric Hornqvist, trafiali także w obudowę bramki Senators.

Niewykorzystane okazje w końcu się na nas zemściły, a chyba najbardziej możemy żałować czterech niewykorzystanych okazji w przewadze w trakcie pierwszej tercji, w tym 45 sekund gry 5 na 3.

- W pierwszej tercji bardzo długo graliśmy w przewadze, była szansa na prowadzenie, ale nie wykonaliśmy swojego zadania. Brakowało płynności, podania nie były dość celne. Chłopaki przez całe playoffy grali na medal, ale tym razem czegoś zabrakło - ocenił trener Mike Sullivan.

Przed nami szansa na wyrównanie stanu serii na swoim terenie, po czym kolejne dwa spotkania Pens rozegrają w Canadian Tire Centre w Ottawie.

Na pewno nie obędzie się bez solidnego wsparcia Marc-Andre Fleury'ego w bramce, który w trakcie ostatniego spotkania wyłapał 33 strzały Senators.

Liczymy też na to, że poza Geno więcej do powiedzenia będą mieli nasi pozostali liderzy w ofensywie, Sidney Crosby, Jake Guentzel i Phil Kessel.

Wymieniona trójka łącznie oddała na bramkę Craiga Andersona zaledwie sześć strzałów, ale pomóc w tym może analiza, jaką przeprowadził ze swoimi podopiecznymi trener Sullivan.

- Musimy wyostrzyć nasz zmysł strzelecki. W niedzielę podczas analizy wideo pokazałem zawodnikom konkretne sytuacje, w których była duża szansa na gola, ale zabrakło strzału na bramkę - wyjaśnił.

Najprawdopodobniej z powodu urazu dolnych partii ciała w dalszym ciągu nie będziemy mogli liczyć na pomoc Carla Hagelina. Mamy jednak pozytywne wieści odnośnie Trevora Daleya - nasz obrońca odbył już indywidualny trening na lodzie.

W składzie Senators z powodu urazów dalszym ciągu będzie brakowało Marka Borowieckiego, a najprawdopodobniej także Viktora Stalberga.

Przewidywany skład Penguins:

Guentzel - Crosby - Rust
Kunitz - Małkin - Kessel
Sheary - Bonino - Hornqvist
Wilson - Cullen - Rowney

Dumoulin - Hainsey
Maatta - Schultz
Cole - Ruhwedel

Fleury

Przewidywany skład Senators:

Dzingel - Turris - Burrows
MacArthur - Brassard - Ryan
Hoffman - Pageau - Stone
Wingels - Smith - Pyatt

Methot - Karlsson
Phaneuf - Ceci
Claesson - Harpur

Anderson

Drugi mecz Pingwinów z Senatorami w finale Eastern Conference we wtorek o godzinie 02:00 czasu polskiego. Zapraszamy do wspólnego dopingu i przypominamy, że transmisję wszystkich spotkań finałów konferencji przeprowadzi TVP Sport!

Let's Go Penguins!

» wróć do strony głównej Zobacz także Pingwiny szukają wzmocnień w Europie. Riikola nowym defensorem Hornqvist już dzisiaj zagra na MŚ Pingwini as w rękawie - Jordy Bellerive Rutherford zapowiada zmiany. Kto jest na cenzurowanym? R2.M6.: PIT - WSH 1:2 OT - Czas odpocząć

Komentarze (DISQUS)

comments powered by Disqus
więcej więcej