Pingwinom nie udało się przerwać czteromeczowej serii porażek. We wczorajszym spotkaniu ulegli oni Ottawa Senators 5-1. Był to jeden z najsłabszych występów przed własną publicznością drużyny z Pensylwanii. Teraz czeka na nich pięciodniowy „road-trip”, w którym zmierzą się z kolejno z: Capitals, Panthers oraz Bolts.
Pomimo tego, że w pierwszej tercji oddaliśmy więcej strzałów niż przyjezdni nie przełożyło się to na wynik. Po bramkach Chrisa Neil’a i Nick’a Foligno do szatni udawaliśmy się z dwoma golami straty. Błędy zarówno obrony jak i Brenta Johnsona spowodowały, że zmuszeni byliśmy gonić wyniku. Niestety już w pierwszych minutach drugiej tercji drogę do siatki znalazł Jason Spezza, tym samym zapewniając naszemu drugiemu bramkarzowi szybszy prysznic. Jednak pojawienie się za bramką Fleury’ego nie poprawiło naszej gry. Niecałe 5 minut później Senators, po dość kontrowersyjnej decyzji objęli prowadzenie 4-0 i uratować Pens przed stratą 2 punktów mógł tylko cud. Cud, który nie nastąpił, ale za sprawą Małkina udało się strzelić honorowego gola. Geno przechwycił podanie Gonchara i po dobitce własnego strzału pokonał Andersona. Gwóźdź do trumny w 13 minucie ostatniej tercji przybił Milan Michalek, strzelając swojego drugiego gola i ustanawiając wynik spotkania na 5-1. Po meczu wszyscy zawodnicy gospodarzy stwierdzili, że grali po prostu słabo i nie można takiego stanu rzeczy usprawiedliwiać brakami kadrowymi.
Przed nami trzy bardzo ciężkie spotkania, które rozegramy na wyjeździe. Czy Pingwinom uda się podnieść z kolan i podobnie jak w zeszłym sezonie awansować do fazy play-off? Dan Bylsma ma teraz nie lada zagadkę do rozwiązania, czy odnalazł on sposób na przełamanie się swojej drużyny dowiemy się dzisiaj w meczu przeciwko Stołecznym.
Bramki:
OTT: C. Neil (11:13 - 1st) , B. Butler (14:03 - 1st) , J. Spezza (01:15 - 2nd) , M. Michalek (PPG, 05:43 - 2nd) , M. Michalek (12:36 - 3rd)
PIT: E. Malkin (11:14 - 2nd)
Bramkarze:
OTT: C. Anderson (W)
PIT: B. Johnson (L) , M. Fleury

Zobacz także:
Dodaj komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Komentarze:
22.04.2012
Wells Fargo Center
5 : 1
Jedynie trzem drużynom w całej historii NHL udało się odwrócić losy serii z...
Logowanie do serwisu
| Poz. | Drużyna | Mecze | Punkty | Bramki |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Vancouver Canucks | 82 | 111 | 249 |
| 2 | St. Louis Blues | 82 | 109 | 210 |
| 3 | New York Rangers | 82 | 109 | 226 |
| 4 | Pittsburgh Penguins | 82 | 108 | 282 |
| 5 | Nashville Predators | 82 | 104 | 237 |
| 6 | Philadelphia Flyers | 82 | 103 | 164 |
| 7 | Boston Bruins | 82 | 102 | 269 |
| 8 | Detroit Red Wings | 82 | 102 | 248 |
| 9 | New Jersey Devils | 82 | 102 | 228 |
| 10 | Chicago Blackhawks | 82 | 101 | 248 |
| Poz. | Imię i nazwisko | Bramki | Asysty |
|---|---|---|---|
| 1 | Evgeni Malkin | 50 | 59 |
| 2 | James Neal | 40 | 41 |
| 3 | Chris Kunitz | 26 | 35 |
| 4 | Pascal Dupuis | 25 | 34 |
| 5 | Jordan Staal | 25 | 25 |
| 6 | Matt Cooke | 19 | 19 |
| 7 | Steve Sullivan | 17 | 31 |
| 8 | Tyler Kennedy | 11 | 22 |
| 9 | Kris Letang | 10 | 32 |
| 10 | Sidney Crosby | 8 | 29 |
Terminarz
| Gospodarze | Goście | Data |
|---|

Kontuzje
Paul Martin
Brak informacji
Shoutbox
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą korzystać z shoutboxa
Dawid: Wszyscy na czacie. Wbijaj www.chat.penguins.pl
Mefisto1986: jest ktoś ? :D
Eiro: seria zwycięstw, powrót Sida. Jeszcze tylko zdrowy Tanger i ruszamy z pełnym uzbrojeniem na PO :)
Clay: Info potwierdzone: Sid zagra w czwartek z rangers!
Crosby8771: Yo
slawekebi: Live Pens practice: http://www.nhl.com/
Dawid: Forum tymczasowo dostępne pod adresem: penguins.pl/forum
Dawid: Zaraz będzie dostępne... Małe problemy :)
Eiro: działa Wam forum?
Dawid: Już działa :)
xxin: no i jak raz chciałem wejśc na forum to akurat nie działa:P
Dawid: xxin zapraszamy do udzielania się na forum, a nie tylko na shoutboxie :)
xxin: #Pens have re-signed James Neal to a 6-year contract extension. Deal begins with the '12-13 season & runs thru '17-18
burza: Dostępna na stronie już pełna relacja z wczorajszego meczu.
aduu: W nastęnych dniach ma się pojawić bardziej precyzyjna informacja ile TK ma stopować. Czekają na więcej badań.
xxin: Kennedy has high ankle sprain. 4-6 weeks.
Dawid: Zapraszamy na chat!
Dawid: Po raz kolejny zapraszamy na forum - www.forum.penguins.pl wprowadziliśmy kilka zmian
Dawid: Zachęcamy do liczniejszego udziału na chacie podczas dzisiejszego meczu :)
burza: Przekonamy się prawdopodobnie już dzisiaj. ;)
aduu: Bylsma planuje wrzucić O'Reilly do linii z Sullivanem i Kennedy + do drugiego PP unit. Ciekawe co z tego wyjdzie :)
Dawid: No trudno... Jakoś nie możemy przekonać userów do aktywności na forum.
Marek: Czy ktoś jeszcze wchodzi na forum? Trudno tam cokolwiek zdziałać...
Dawid: Popatrzyłem teraz na program ESPN America i jestem mile zaskoczony :) Sporo meczów Pens - oba z Toronto live + retransmisje następnego dnia o 18:30 polskiego czasu, z Bostonem live w sobotę od 19...
aduu: tak, w necie można znaleźć streama :)
Eiro: takie głupie pytanie, jest gdzie pokazywane skills competition ? Niestety z tego, co widziałem, to na GC pokazywany jest tylko mecz gwiazd:)
Dawid: Właśnie jest :)
Eiro: niewiem, czy było :) Geno w drużynie Chary. Letang i Neal w drużynie Alfredssona.
Eiro: takie krotkie info: Ovca za Hit na Michalku został zawieszony na 3 mecze ;)
Eiro: szykuje się nam jubileusz. Jeśli Neal trafi do siatki Blues będzie to jego 100 trafienie w lidze ;) a jeśli chodzi o mecz to ładna sinusoida. Ważne, że kolejne 2 pkt wędrują na nasze konto.
Dawid: Brawo Pens ;)
Dawid: Zapraszamy od 18:30 na chat!
Dawid: Facebook dobiera losowo obrazki i widocznie dobrał button czeskiej strony Flyers, który jest pod buttonem.
burza: Dlaczego jak udostępniłem link do newsa z portalu to się obok pokazał banner Flyers? :/
Dawid: Aktualizacja działu ESPN America.
Dawid: Dodaliśmy kilka nowych funkcji do serwisu: archiwum shoutboxa oraz integracje z Facebookiem w newsach. Zapraszamy do klikania "Lubie to" :) Pomoże nam to w promocji strony.
burza: GEEEEEEEEEEEEENOOOOOOOOOOOO!
burza: Co się stało z naszym PP ja się pytam? :(
burza: Ale bramka Letanga!
Dawid: U mnie też z nockami ciężko. Przeważnie musze wstawać dosyć wcześnie ;/
Zawodnik miesiąca
Evgeni Małkin
- Bilans miesiąca:
- Bramki: 11
- Asysty: 13
- Punkty: 24
- Strzały: 78
Dnia: 2012-02-29 - 2012-03-31














