Verizon Center

Washington Capitals
3:4

M61.: WSH - PIT 3:4 - Capitals w końcu pokonani

Jest przełamanie Pingwinów w Stolicy. Podopieczni Mike'a Johnstona potwierdzają coraz lepszą dyspozycję i pokonują po raz pierwszy w tym sezonie Washington Capitals 4:3 po emocjonującym widowisku.

Pens z meczu na mecz grają coraz lepiej. Oczywiście w spotkaniu z Capitals nie obyło się bez nerwowej końcówki, ale Pittsburgh od 8. minuty spotkania ani na chwilę nie stracił swojego prowadzenia. Cieszy fakt, że zdobyliśmy kolejną bramkę w przewadze, a także w osłabieniu. Wynik otworzył w 8. minucie starcia Hornqvist. Pod koniec odsłony właśnie Sutter popisał się indywidualną akcją podczas gry w osłabieniu i pokonał Holtby'ego. Na 8. sekund przed końcową syreną mocnym uderzeniem Flowera przełamał Carlson i po 20. minutach gry prowadziliśmy 2:1.

W drugiej odsłonie padła tylko jedna bramka - dla Pens. Crosby podczas gry w przewadze popisał się fantastycznym strzałem z nadgarstka i było 3:1. Ostatnia tercja rozpoczęła się od kontaktowej bramki Brouwera, na którą szybko odpowiedziała nasza druga linia ofensywna. Nadzieje gospodarzy na zwycięstwo przedłużył jeszcze Owieczkin w 57. minucie meczu, ale jak później się okazało rosyjski zawodnik jedynie ustalił wynik starcia.

Kolejne spotkanie 1 marca w niedzielę przeciwko Columbus Blue Jackets o 23:00 czasu polskiego.

Washington Capitals - Pittsburgh Penguins 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)

Bramki i asysty: 20. Carlson (Chimera, Fehr), 45. Brouwer (Chimera, Alzner), 57. Owieczkin (Carlson, Brouwer) – 8. Hornqvist (Malkin, Perron), 19. Sutter, 24. Crosby (Malkin, Kunitz), 48. Kunitz (Comeau, Malkin)

Penguins: Fleury(Greiss) – Letang, Martin, Bortuzzo, Pouliot, Despres, Scuderi – Hornqvist, Crosby, Perron – Comeau, Malkin, Kunitz – Bennett, Sutter, Spaling – Downie, Lapierre, Adams

Capitals: Holtby(Peters) – Carlson, Orpik, Niskanen, Alzner, Green, Schilling – Burakovsky, Bäckström, Ovečkin – Brouwer, Kuznětsov, Johansson – Ward, Fehr, Laich – Wilson, Latta, Chimera