Rogers Arena

Vancouver Canucks
0:3

M67.: VAN - PIT 0:3 - Cenne punkty w Vancouver!

Pittsburgh Penguins odnoszą swoje piąte zwycięstwo z rzędu i zdobywają bardzo cenne punkty do ligowej tabeli. Penguins pokonali na wyjeździe Canucks 3:0 i dzięki temu tracą już tylko jeden punkt w ligowej tabeli do Washington Capitals. Jeszcze kilka dni temu różnica ta wynosiła osiem oczek. Bramki dla Penguins zdobywali Cole, Sheary oraz Guetzel.

Wyrównana odsłona

Pierwsza tercja spotkania z Canucks była najbardziej wyrównana. Obydwa zespoły oddały niemal identyczną ilość celnych strzałów na bramkę i miały swoje okazje na zdobycie gola. To wszystko pomimo tego, że Pens do spotkania przystąpili aż z siedmioma kontuzjowanymi zawodnikami. Nie zagrali Letang, Daley, Maatta, Hornqvist, Hagelin, Cullen, Rust.

W pierwszej tercji padła bramka dla Canucks po strzale Chaputa spod niebieskiej, ale trener Sullivan po raz kolejny w przeciągu ostatnich dni zdecydował się na wykorzystanie swojego challengu i ponownie okazała się to decyzja idealna. Sędziowie dopatrzyli się interwencji na Murrayu i bramka nie została uznana. Dzięki temu po 20. minutach gry mieliśmy bezbramkowy remis.

Pingwinia ofensywa

W drugiej tercji spotkania Penguins dosłownie ruszyli do ofensywy oddając aż 23 celne uderzenia na bramkę Millera przy zaledwie ośmiu strzałach zespołu z Vancouver. Na efekty takiej gry trzeba było jednak bardzo długo czekać. Wynik spotkania zdołał ostatecznie otworzyć dopiero w 37. minucie starcia Cole, który świetnym strzałem spod niebieskiej pokonał golkipera Canucks.

Wynikiem 1:0 zakończyła się druga tercja meczu w Vancouver i kibice Pens ponownie mogli udać się na przerwę w dobrych nastrojach.

Walka do ostatniej chwili

W trzeciej tercji łatwo nie było. Penguins ponownie w ofensywie spisywali się lepiej niż Canucks, ale nie mogli tego udowodnić zdobyczą bramkową. Dopiero na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Sheary kapitalnie wprowadził gumę do tercji ataku i podał zza bramki do Guetzela, który dopełnił formalności i pokonał Millera.

Dwie minuty później bohater akcji sprzed kilku dni czyli Conor Sheary strzałem do pustej bramki ustalił wynik tego spotkania i zapewnił naszej drużynie dwa punkty.

To piąte zwycięstwo Pens z rzędu. Teraz Pingwiny czeka spotkanie z Calgary Flames, które w nocy odniosło swoje dziewiąte zwycięstwo z rzędu. Mecz ten zapowiada się wyśmienicie.

Vancouver Canucks - Pittsburgh Penguins 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Bramki i asysty: 37. Cole (Kühnhackl, S. Wilson), 57. Guentzel (Sheary, Crosby), 59. Sheary (Guentzel, Crosby)

Canucks:  R. Miller (Bachman) – Biega, Edler, Stecher, Sbisa, Larsen, B. Hutton, Trjamkin – D. Sedin (A), H. Sedin (C), Grenier – Bärtschi, Horvat, Boucher – Cramarossa, B. Sutter (A), Megna – LaBate, Chaput.

Penguins:  M. Murray (M.-A. Fleury) – Dumoulin, J. Schultz, Streit, Hainsey, Cole, Ruhwedel, C. Gaunce – Guentzel, Crosby (C), Sheary – Kunitz (A), Malkin (A), Kessel – Kühnhackl, Bonino, S. Wilson – Sundqvist, Rowney.