Amalie Arena

Tampa Bay Lightning
5:4

M5.: TBL - PIT 5:4 - Kolejne nieudane back to back

Nieudana wyprawa na Florydę. Po emocjonującym spotkaniu w Tampie, Pingwiny przegrywają z tamtejszymi Błyskawicami 5:4 Bramki dla gości zdobyli Guentzel, Sheary, Rust oraz Hunwick.

Nieszczęsna 0,1 sekundy

Pingwiny po wczorajszym meczu z Capitals trafiły na słoneczną Florydę aby stawić czoła Tampa Bay Lightning. Spotkanie zapowiadało się ciekawie z wielu względów, a jednym z nich było zmierzenie się z ex-Pingwinem Chrisem Kunitzem, który przez wiele lat reprezentował barwy Pittsburgha.

Już od pierwszych minut drużyna gospodarzy wyraźnie przeważała w ataku co zmusiło Niemiego do kilku ważnych interwencji. Zawodnikiem, który szczęśliwie znalazł lukę między padami bramkarza Pens został Koekkoek dając drużynie Błyskawic prowadzenie w tym spotkaniu.

Po stracie gola goście jakby przytomniej kierowali akcje na bramkę Vasilevskiyego, jednak za każdym razem młody golkiper wychodził z nich zwycięsko.

W 11 minucie meczu Pens otrzymali grę w przewadze, która pomimo kilku obiecujących sytuacji po strzałach Schultza nie przyniosła wyczekiwanego rezultatu. Dopiero kilka sekund po zakończeniu kary dla zawodnika gospodarzy wynik wyrównał Guentzel przekierowując podanie Letanga wprost do bramki Lightning.

Ostatnia minuta tej części spotkania zapadnie Pingwinom na długi czas. Podczas powerplaya dla Bolts, Hedman potężnym strzałem pokonał Niemiego 0,1 sekundy przed zakończeniem tercji. Pomimo protestów zawodników Pens gol został uznany, a Pingwiny do szatni schodzili z jednobramową stratą.

Oko za oko, ząb za ząb

Niestety początek drugiej tercji był zupełnym przeciwieństwem gry, której mogliśmy spodziewać się po podopiecznych Sullivana. Pingwiny zostały sprowadzone do defensywy czego efektem była kara Rowneya w 3 minucie, a niecałe 10 sekund później wynik spotkania na 3:1 podwyższył Stamkos.

Dopiero taki kubeł zimnej wody podziałał na Pingwinów. Od tego momentu mogliśmy obserwować dynamiczny hokej z akcjami od bramki do bramki. Jedna z nich miała miejsce w 9 minucie, kiedy najpierw świetną obroną popisał się Niemi, a chwilę później drugą bramkę dla Penguins strzelił Sheary.

Pingwiny nie zdążyły dobrze nacieszyć się golem, ponieważ niecałą minutę później wynik znowu uległ zmianie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Kucherov trafiając w lewe okno bramki Pens.

Goście nie zamierzali poddać się bez walki, co tylko podniosło atrakcyjność rozgrywanego spotkania. Po tym jak Dumont nieprzepisowo zatrzymał Malkina, Pingwiny grając w przewadze doskonale wykorzystały swoją okazję pokonując Vasilevskiyego po raz trzeci. Swoją pierwszą bramkę w sezonie zanotował Rust.

Gdy wydawało się, że Pens kontrolują sytuację na lodzie, błąd Letanga z 18 minuty doprowadził do straty piątej bramki. Koekkoek wyjeżdzający z ławki kar odebrał krążek Tangerowi, a następnie prowadząc akcję 3 na 1 umieścił krążek pod padami Niemiego już drugi raz w tym spotkaniu.

Bramkarskie show

Penguins od początku ostatniej odsłony rzucili się na bramkę gospodarzy w celu odrobienia dwubramkowej starty. Na ich nieszczęście zadania nie ułatwiał im golkiper Bolts, który podobnie jak Niemi był jedną z gwiazd tego spotkania.

Nadzieje na remis podtrzymał gol Hunwicka zdobyty 10 min przed końcem spotkania. Defensor Pens nie dał żadnych szans Vasilevskiemu dobijając strzał McKegga do pustej bramki Lightning.

Pomimo kilku obiecujących sytuacji Pingwiny nie potrafiły zmienić wyniku spotkania, które ostatecznie zakończyło się ich porażką 5:4.

Tampa Bay Lightning - Pittsburgh Penguins 5:4

Bramki i asysty: 7. Koekkoek (Kunitz, Strålman), 20. Hedman (Killorn, Kučerov), 24. Stamkos (Naměstnikov, Killorn), 30. Kučerov (Coburn, Killorn), 38. Koekkoek (Killorn, T. Johnson) – 14. Guentzel (Letang, Rust), 29. Sheary (Ruhwedel), 35. Rust (Guentzel, Määttä) 51. Hunwick (McKegg, Kessel)

Lightning: Vasilevskij (Budaj) – Hedman, Dotchin, Sergačjov, Strålman (A), Coburn, Girardi, Koekkoek – Naměstnikov, Stamkos (C), Kučerov – Palát, Point, Gourde – Kunitz, Dumont, Callahan (A) – Killorn, T. Johnson.

Penguins: Niemi (M. Murray) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, Ruhwedel, Hunwick, J. Schultz – Guentzel, Crosby (C), Rust – Hagelin, Malkin (A), Kessel – Sheary, McKegg, Hörnqvist – Kühnhackl, Rowney, Reaves.