Amelie Arena

Tampa Bay Lightning
2:5

ECF M6.: TBL - PIT 2:5 - Wracamy do gry o finał!

Pingwiny jeszcze się nie poddają! Podopieczni Mike'a Sullivana pewnie wygrali szóste spotkanie serii z Tampa Bay Lightning 5:2 i tym samym o awansie do wielkiego finału zadecyduje siódme spotkanie w Pittsburghu!

Pingwiny od początku meczu rzuciły się do ofensywy. W pierwszej odsłonie Pittsburgh oddał 14 celnych uderzeń na bramkę Wasilewskiego, przy czym Murray musiał interweniować jedynie czterokrotnie. Mimo sporej ilości strzałów Pens bramkę w pierwszej odsłonie udało się zdobyć tylko jedną - i to podczas gry w podwójnej przewadze. Wynik otworzył wtedy w 19. minucie spotkania Phil Kessel.

Na kolejne trafienia musieliśmy poczekać do drugiej tercji spotkania, która już była nieco bardziej wyrównana, ale ponownie raczej toczyła się pod dyktando Penguins. I tak w 28. minucie spotkania dobrą kontrę naszego zespołu strzałem z nadgarstka wykończył Letang i Pingwiny odskoczyły na dwubramkowe prowadzenie.

W ostatniej sekundach drugiej odsłony swój kunszt strzelecki w końcu zaprezentował Crosby i było już 3:0. O tym, że tej serii nie wygramy bez naszych największych gwiazd było wiadome od dawna. Cieszy fakt, że dzisiaj trio Crosby, Małkin, Letang zaprezentowała się z bardzo dobrej strony - to pozwala spoglądać z nadzieją na siódme spotkanie.

W trzeciej tercji spotkania nie obyło się jednak bez nerwówki. Tampa rzuciła się do ofensywy i za sprawą dwóch trafień Boyle'a zmniejszyła prowadzenie Penguins do 3:2. W 58. minucie spotkania Rust jednak wykorzystał sytuację sam na sam z Wasilewskim i praktycznie rozstrzygnął losy tego spotkania. Wynik ustalił jeszcze strzałem do pustej bramki Bonino i ostatecznie wygraliśmy 5:2.

None animated GIF

Decydujące o awansie do finału spotkanie już w czwartek w Pittsburghu. Penguins muszą ten mecz zagrać tak jak dzisiaj, a nawet jeszcze lepiej patrząc na przebieg trzeciej tercji, aby myśleć o grze w Stanley Cup Finals.

Tampa Bay Lightning - Pittsburgh Penguins 2:5 (0:1, 0:2, 2:2)

Bramki i asysty: 46. Boyle, 53. Boyle (Koekkoek, Drouin) – 19. Kessel (Crosby, Malkin), 28. Letang (Sheary, Bonino), 40. Crosby (Hörnqvist), 58. Rust (Kunitz, Määttä), 60. Bonino (Lovejoy)

Penguins: Murray (Fleury) – Dumoulin, Letang, Määttä, Lovejoy, Cole, Schultz – Sheary, Crosby "C", Hörnqvist – Kunitz "A", Malkin "A", Rust – Hagelin, Bonino, Kessel – Kühnhackl, Cullen, Fehr.

Lightning: Wasilewski (Gudlevskis) – Hedman, Strålman, Garrison, Šustr, Carle, Coburn, Koekkoek – Palát "A", Johnson, Drouin – Killorn, Namestnikov, Kučerov – Brown, Filppula, Callahan "A" – Paquette, Boyle "A".