2:1
Winnipeg Jets

M11.: PIT - WPG 2:1 OT - Kessel ponownie bohaterem

Drugie spotkanie z rzędu z rozstrzygnięciem w dogrywce w wykonaniu Penguins. Penguins pokonują na własnym lodzie Winnipeg Jets 2:1 po kolejnej złotej bramce Phila Kessela, który dwa dni temu rozstrzygnął również w dogrywce mecz z Edmonton Oilers. Pierwszą bramkę dla Pens zaliczył Conor Sheary.

Świetny początek

Pingwiny bardzo dobrze rozpoczęły spotkanie z Winnipeg. Już w 2. minucie spotkania kapitalną kontrę wyprowadził duet Guentzel Sheary. Ten pierwszy podał do Connora, a ten ładnym strzałem pokonał Hellebuycka.

Winnipeg wyrównało stan spotkania w 10. minucie spotkania po dosyć kontrowersyjnym odgwizdanym uwolnieniu krążka przez Pens. Jets wygrali wznowienie w tercji obronnej Penguins, guma po strzale Morrisseya odbiła się od kija Letanga i wpadła do siatki Murraya. Nasz golkiper był w tej sytuacji bez szans.

Ostatecznie po 20. minutach gry mieliśmy remis 1:1.

Popisowa gra bramkarzy

W drugiej tercji błyszczeli bramkarze. Zarówno Murray jak i Hellebuyck popisywali się kapitalnymi interwencjami. Penguins wielokrotnie grali w przewadze, miewali w niej lepsze i gorsze momenty, ale za każdym razem golkiper Jets zdołał zatrzymać krążek.

Matt Murray kolejne spotkanie z rzędu udowadnia, że po dosyć średnim starcie sezonu buduje formę. W dzisiejszym spotkaniu nasz podstawowy golkiper ponownie podbudowywał sobie statystyki, które były nieco niekorzystne.

Pens dwoili się i troili aby zdobyć bramkę, ale ostatecznie po 40. minutach gry nadal mieliśmy remis 1:1.

Kessel Monster

Trzecia tercja spotkania toczyła się dokładnie w takim samym tempie co jej poprzedniczka. Pens próbowali, Jets również mieli okazję, ale bramka paść nie mogła.

Gol padł dopiero w dogrywce, którą Penguins ponownie zdołali błyskawicznie zakończyć za sprawą Phila Kessela. Kessel wyprowadził indywidualną akcję, nie dał się zatrzymać zawodnikom Jets i w efektowny sposób pokonał golkipera gości. Takim sposobem Penguins dopisują na swoje konto kolejne dwa punkty! Dla Kessela była to 300 bramka w karierze!

Teraz Pingwiny wyruszają na długą, pięciomeczową serię wyjazdowych spotkań. Wpierw w Minnesocie zagramy z miejscowymi Wild. Spotkanie to już w sobotę.

Pittsburgh Penguins  Winnipeg Jets 2:1 OT (1:1, 0:0, 0:0 1:0)

Bramki i asysty: 2. Sheary (Guentzel, Crosby), 62. Kessel – 10. Morrissey (Little)

Penguins: M. Murray (DeSmith) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, Ruhwedel, Cole, Trotman – Guentzel (C), Crosby, Sheary – Rust (A), Malkin, Kessel – Hagelin, Sheahan, Hörnqvist – Kühnhackl, McKegg, Reaves.

Jets: Hellebuyck (S. Mason) – Morrissey, Trouba, Enström, Byfuglien (A), D. Kulikov, T. Myers – Connor, Scheifele (A), Wheeler (C) – Ehlers, Little, Laine – B. Tanev, Copp, Matthias – Lemieux, Hendricks, Armia.