2:5
Vancouver Canucks

M23.: PIT - VAN 2:5 - Porażka bez Małkina

Słaby mecz w wykonaniu Penguins. Podopieczni Mike'a Sullivana przegrywają na własnym lodzie z Vancouver Canucks 5:2. Obydwie bramki dla Penguins zdobył Jake Guentzel.

Emocjonująca "połówka"

Pierwsza tercja w wykonaniu obydwu drużyn była bardzo wyrównana. W ciągu 10 minut wynik uległ zmianie aż trzykrotnie i to zawodnicy gości uderzyli jako pierwsi. Dzięki pressingowi w strefie neutralnej Boeser poprowadzili kontrę zakończoną celnym trafieniem nie do obrony. Chwilę później podczas powerplay wyrównującą bramkę strzelił Guentzel pokonując na raty Nilssona. Niestety, niecałe 2 minuty po tej akcji Orki ponownie wyszły na prowadzenie. Wszystko za sprawą tragicznego błędu Kessela, który doprowadził do straty krążka i bramki Erikssona.

Brak finezji

W drugiej odsłonie Pingwiny postawiły na fizyczną grę, która nie opłaciła się na dłuższą metę. Po tym jak Cole trafił na ławkę kar swoją pierwszą bramkę w barwach Canucks zdobył ex-pingwin Pouliot. Trzy minuty później było już 2:4, po tym jak swoją drużynę osłabił Hagelin, a drugiego gola strzelił Boeser.

Guentzel x2

Nadzieje na zwrot akcji wróciły w 2 minucie ostatniej tercji. Drugą bramkę, również w powerplay, na swoim koncie zanotował Guentzel przedłużając szansę Pingwinów na wyrównanie wyniku tego spotkania. Pomimo wielu okazji oraz dwóch powerplayów gospodarze nie potrafili tego przekuć na celne trafienia.  W końcówce wynik na 2:5 ustalił Sutter trafiając do pustej bramki.

Pittsburgh Penguins  Vancouver Canucks 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)

Bramki i asysty: 7. Guentzel (Kessel, Letang), 42. Guentzel (Kessel, Crosby) – 4. Boeser (Bärtschi, Del Zotto), 9. Eriksson (Vanek), 28. D. Pouliot (Del Zotto, Vanek), 30. Boeser (Edler, H. Sedin), 59. B. Sutter

Penguins: M. Murray (Jarry) – Letang (A), Dumoulin, J. Schultz, Määttä, Cole, Hunwick – Hörnqvist, Crosby (C), Sheary – Kessel, Guentzel, Rust – Archibald (A), Sheahan, Hagelin – Reaves, McKegg, Kühnhackl.

Canucks: A. Nilsson (Markström) – D. Pouliot, Edler, Biega, Del Zotto, Gudbranson, B. Hutton – Boeser, Horvat, Bärtschi – Virtanen, H. Sedin (C), D. Sedin (A) – Vanek, M. Granlund, Eriksson – Gagner, B. Sutter (A), B. Gaunce.