5:4
Philadelphia Flyers

M26.: PIT - PHI 5:4 OT - Pierwsze derby dla Pens, kontuzja Murraya

Szalone spotkanie w Pittsburghu! Pierwszy efektowny comeback naszej drużyny w tym sezonie i zwycięstwo z Flyers 5:4 po dogrywce. Niestety zostało ono okupione kontuzją Matta Murraya. Bramki dla Pens zdobywali Guentzel, Rust, Hornqvist oraz Crosby.

Guentzel po raz kolejny

Pierwsze minuty spotkania w wykonaniu Penguins to ponownie nieco przespany okres gry. Flyers w tym okresie na lodzie spisywali się znacznie lepiej, oddawali więcej strzałów, ale na posterunku był Murray.

W miarę upływu czasu gra Pittsburgha wyglądała coraz lepiej. Pens zaczęli bombardować bramkę Elliotta. W sumie w pierwszej tercji spotkania podopieczni Mike'a Sullivana oddali aż 17 celnych strzałów na bramkę, ale skuteczny z nich był tylko jeden.

W 17. minucie spotkania Schultz ładnie nagrał gumę do nadjeżdżającego Guentzela, który wjechał do tercji ataku, przymierzył i ładnym strzałem z nadgarstka w dłuższy róg pokonał golkipera Lotników. Co ciekawe asystę przy tym trafieniu zaliczył nasz golkiper, Matt Murray, dla którego była to pierwsza asysta od grudnia 2016 roku. Dzięki temu trafieniu Penguins prowadzili po 20. minutach gry 2:0.

Słaba tercja

Druga tercja to dla Pingwinów koszmar z dwóch względów. Pierwszy to trzy bramki zdobyte przez Flyers, a drugi... kontuzja Matta Murraya. Ale po kolei.

W 24. minucie meczu Pingwiny musiały bronić się podczas gry w podwójnej przewadze. Flyers takiej okazji nie zmarnowali o Gostisbehere zdołał pokonać Murraya doprowadzając do remisu.

W połowie tercji Voracek z pełnym impetem wpadł w Murraya przez co noga naszego golkipera niefortunnie uderzyła o słupek bramki co doprowadziło do kontuzji. Murray przy pomocy kolegów zjechał do szatni i w meczu już się nie pojawił. Jego miejsce zajął Jarry. Nie wiemy na razie nic o stanie zdrowia Matta, więcej będzie wiadomo dzisiaj.

Jarry nie miał dobrego wejścia do bramki. Flyers zdobyli szybkie dwie bramki i po 40. minutach prowadzili w Pittsburghu 3:1. To nie wróżyło dobrze przed trzecią tercją.

Szalona trzecia tercja

Na ostatnią tercję spotkania Penguins wyjechali jednak piekielnie zmotywowani i zdołali odwrócić losy meczu. Wszystko zaczęło się od bramki Hornqvista podczas gry w przewadze w 42. minucie meczu klasyczna bramka Horny'ego w przewadze.

Jeszcze w tej samej minucie po indywidualnej akcji wynik spotkania wyrównał Rust i z prowadzenia Flyers nie pozostało już nic. Wszystko wyglądało tak

Dalsza część trzeciej tercji to ogromne emocje, szczególnie w końcówce kiedy to Raffl na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry dał Flyers ponownie prowadzenie. Penguins zdołali jednak odpowiedzieć na tego gola w ostatnich sekundach trzeciej tercji kiedy to Jarry został ściągnięty, a szczęśliwie przy bramce gumę przekierował Guentzel co doprowadziło nas do dogrywki.

Ta padła łupem Penguins dzięki grze w przewadze. Flyers złapali karę, Pens grali 4 na 3 i nasze special teams  musiało wykorzystać tą okazję. Letang mocno uderzył spod niebieskiej, Crosby pięknie przekierował krążek i PPG Paints Arena wybuchła radością. Ostatecznie Pens wygrywaja 5:4.

Kolejne spotkanie Penguins rozegrają dopiero w piątek. Będzie to pierwsza część dwumeczu z Buffalo Sabres.

Pittsburgh Penguins Philadelphia Flyers  5:4 OT (1:0, 0:3, 3:1 1:0)

Bramki i asysty: 17. Guentzel (J. Schultz, M. Murray), 42. Hörnqvist (Guentzel, Crosby), 42. Rust, 59. Guentzel (J. Schultz, Crosby), 62. Crosby (Letang, Kessel) – 24. Gostisbehere (Patrick, Giroux), 36. Konecny (Manning, M. Raffl), 40. Couturier (Provorov, Giroux), 57. M. Raffl

Penguins: M. Murray (Jarry) – Määttä, Letang (A), Dumoulin, Ruhwedel, J. Schultz, Hunwick – Hörnqvist (A), Crosby (C), Sheary – Kessel, Sheahan, Guentzel – Rust, Rowney, Hagelin – Reaves, McKegg, Kühnhackl.

Flyers: Elliott (Neuvirth) – MacDonald, Provorov, Hägg, Gostisbehere, Manning, Sanheim – Voráček, Couturier, Giroux (C) – Simmonds (A), Patrick, Martel – Konecny, Filppula (A), M. Raffl – Lehterä, Laughton, Weise.