6:3
Ottawa Senators

M58.: PIT - OTT 6:3 - Aston-Reese po raz pierwszy

Dziewiąte zwycięstwo z rzędu na własnym lodzie! Pens pewnie ogrywają w PPG Paints Aarena Ottawa Senators 6:3. Bramki dla Pens zdobywali Guentzel, Letang, Małkin oraz Aston-Reese. Ten ostatni zanotował swoje pierwsze trafienie w NHL.

Przespana tercja

Pierwsza tercja spotkania z Senators nie była zbyt udana w wykonaniu Penguins. Pittsburgh praktycznie przespał całą odsłonę z wykluczeniem jednego fragmentu gry.

Tym fragmentem była 5. minuta spotkania i gra Penguins w przewadze. Wówczas to dobry strzał spod niebieskiej oddał Schultz, Guentzel zmienił po drodze tor lotu krążka i Condon wyjmował gumę z własnej siatki po raz pierwszy.

W dalszej części tercji częściej atakowali Senators i przy prowadzeniu utrzymywał nas ponownie bardzo dobrze spisujący się Murray. Nasz golkiper zanotował kilka efektownych interwencji, a w pierwszej odsłonie w sumie 11 razy musiał zmierzyć się ze strzałami gości. Ostatecznie po 20. minutach gry było 1:0 dla gospodarzy.

Nie budź niedzwiedzia

Początek drugiej tercji spotkania to niemal kopia pierwszej odsłony. Senators ponownie atakowali, a Penguins sprawiali wrażenie ospałych. W 25. minucie meczu pięknym mocnym uderzeniem popisał się Brassard i wynik spotkania w Pittsburghu został wyrównany.

Bramka ta definitywnie obudziła Pingwiny z zimowego snu. Niespełna minutę po golu Brassarda Pens ponownie znaleźli się na prowadzeniu kiedy to Guentzel po raz drugi tego wieczora zdołał skierować krążek do siatki zespołu ze stolicy Kanady.

Penguins atakowali i pięć minut później podwyższyli prowadzenie. Hagelin odegrał sprytnie gumę zza bramki do Małkina, ten obrócił się z krążkiem i całkowicie zaskoczył Condona dając Pens prowadzenie 3:1. Sporo było w tej akcji chaosu, ale ostatecznie wszystko wyszło bardzo ładnie, zresztą zobaczcie sami:

To nie był jednak koniec. W 32. minucie meczu Crosby dobrze dograł gumę do Aston-Reese'a, a ten ładnym strzałem z nadgarstka zdobył swoją pierwszą bramkę w karierze na taflach NHL. Zajęło to młodemu Amerykanowi pięć spotkań. Zach z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej i kto wie czy nie na stałe zagości w składzie Pens. Szczególnie gdy kontuzjowany jest Hornqvist, a Aston-Reese określany jest mianem młodego Hornqvista ze względu na dobrą grę pod bramką.

Senators nie poddawali się po szybko straconych trzech brakach i w drugiej tercji zdołali jeszcze zmniejszyć prowadzenie Penguins. Murray skapitulował po strzale White'a w 38. minucie meczu i było 4:2 dla Pittsburgha. Takim też wynikiem zakończyła się druga tercja.

Aston-Reese z kolejnym trafieniem

W trzeciej tercji nie miało prawa przydarzyć się Pingwinom nic złego. I tak się nie stało. W 51. minucie spotkania Pens na trzybramkowe prowadzenie ponownie wyprowadził Crosby i Senators chyba ostatecznie wówczas pogodzili się z porażką.

Sens jednak walczyli i w 55. minucie meczu trzeciego gola dla zespołu z Ottawy zdobył Duchene i nadzieje ponownie odżyły u Senatorów. W finalnych minutach spotkania krążek do pustej bramki skierował jednak Aston-Reese, notując swojego drugiego gola w karierze i ostatecznie ustalając wynik meczu na 6:3 dla Penguins.

Teraz dzień przerwy, a potem kolejne domowe spotkanie. W czwartek w Pittsburghu zjawią się Los Angeles Kings.

Pittsburgh Penguins  Ottawa Senators 6:3 (1:0, 3:2, 2:1)

Bramki i asysty: 5. Guentzel (J. Schultz, Malkin), 26. Guentzel (Kessel, Letang), 31. Malkin (Hagelin, J. Schultz), 32. Aston-Reese (Crosby, Sheary), 51. Crosby, 59. Aston-Reese – 25. Brassard (Mark Stone, Borowiecki), 38. White (M. McCormick, Pyatt), 55. Duchene (Hoffman, E. Karlsson)

Penguins: M. Murray (Jarry) – Letang (A), Dumoulin, J. Schultz, Määttä, Oleksiak, Cole – Rust, Crosby (C), Simon – Kessel, Malkin (A), Hagelin – Sheary, Sheahan, Aston-Reese – Reaves, Rowney, Guentzel.

Senators: Condon (C. Anderson) – E. Karlsson (C), Oduya, Ceci, Phaneuf, Chabot, Borowiecki – White, Duchene, Hoffman – Mark Stone, Brassard, Z. Smith (A) – Pyatt, Pageau (A), Dzingel – DiDomenico, M. McCormick, Pääjärvi.