1:0
Ottawa Senators

ECF M2.: PIT - OTT 1:0 - Phil Kessel bohaterem

Seria wyrównana. Pingwiny po piekielnie ciężkim spotkaniu pokonują Ottawa Senators 1:0 po bramce Phila Kessela z drugiej części trzeciej tercji spotkania. Mecz został okupiony kontuzjami - urazów doznali Hornqvist, Schultz oraz Rust.

Polowanie na Pingwiny

Po rozczarowującym pierwszym spotkaniu z Senators, Crosby i spółka musiała całkowicie zmienić podejście do rywala, który w kluczowych momentach był lepszy od drużyny z Pittsburgha. Niestety niepokojące wieści o prawdopodobnej kontuzji Hornqvista nie nastrajały pozytywnie, gdyż pomimo obecności na rozgrzewce Szwed w samym spotkaniu nie zagrał.

Niestety nie była to jedyna, zła wiadomość dla kibiców Pens. Już na samym początku meczu Sheary oraz Schultz byli zmuszeni opuścić plac gry z prawdopodobieństwem odniesienia kontuzji po kolizji z obroną Sens.

Pomimo strat w składzie Pingwiny kontynuowały swoją grę i to podopieczni Sullivana wykazywali przewagę nad przeciwnikiem. Niestety, każda ich akcja i strzały były powstrzymywane przez doskonale spisującego się w bramce Andersona oraz defensywę gości.

To co odróżniało dzisiejsze spotkanie od poprzedniego, to zacięta gra obydwu zespołów która przyniosła wiele emocji po dwóch stronach lodu. Niestety w przypadku Pingwinów, można było też odczuć frustrację drużyny z powodu strzeleckich niepowodzeń, a szczególnie było to widoczne ze strony Kessela i Malkina.

W drugiej części goście częściej stwarzali zagrożenie pod bramką Pens, ale dzięki Fleury’emu wynik utrzymał się bez zmian.

Pokonać Andersona

Druga tercja przyniosła na lód PPG Paints Arena szybki oraz fizyczny hokej.  Wymiana ciosów przez obydwa zespoły następowała z akcji na akcję i jedynym powodem dlaczego Pingwiny nie wychodziły na prowadzenie był niepokonany Anderson. Bramkarz Senators doskonale powstrzymywał asy Pens przed zdobyciem bramki, niekiedy popisując się przygotowaniem atletycznym nie z tej planety.

Bezbramkowy wynik meczu nie był tylko zasługą Andersona, ale zawodnicy Sens dużo zawdzięczają również szczęściu, jak miało to miejsce po strzale Guentezla, który trafił w słupek.

Gra w Pittsburghu nabierała tempa z minuty na minutę i pomimo znacznej przewagi gospodarzy na lodzie oraz wielu kreowanych szans podbramkowych, Pingwiny nie potrafiły znaleźć sposobu na golkipera przyjezdnych.

Trzeba również przyznać, że sztab trenerski nieźle poradził sobie w odpowiednim ułożeniu osłabionego kontuzjami składu Pens, co nadal pozostawiało uchyloną bramkę do zwycięstwa w tym meczu.

Kessel na ratunek

Ostatnia odsłona regulaminowego czasu gry przyniosła ogromny pressing ze strony Penguins. W przeciągu 8 minut to podopieczni Sullivana oddawali jedyne strzały w tym czasie, ale agresywna gra ze strony gospodarzy miała również swoje minusy. Głębokie wysunięcie całej drużyny pod tercję obronną rywala skutkowała niekiedy błędami w rozegraniu krążka co doprowadzało do kolejnych kontrataków ze strony Senators.

Pomimo niepowodzeń Pingwiny nie poddawały się ciągle atakując bramkę rywala co miało pozytywny skutek w dopiero w 13 minucie. Krążek rozegrany przez Malkina trafił w posiadanie Kessela, który pomimo pierwszej nieudanej próby strzeleckiej uderzył raz jeszcze i jak się okazało to wystarczyło by pokonać Andersona.

Kessel daje zwycięstwo Pens

Szczęśliwy finał trzeba było jeszcze obronić, ale dzięki doskonałej postawie Fleury’ego w końcówce spotkania Pingwiny odniosły wymęczone, lecz jak bardzo ważne zwycięstwo nad Ottawa Senators i jednocześnie wyrównały stan serii na 1:1.

Pittsburgh Penguins - Ottawa Senators 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Bramki i asysty: 54. Kessel (Malkin, Määttä)

Penguins: : M.-A. Fleury (M. Murray) – Hainsey, Dumoulin, J. Schultz, Määttä, Ruhwedel, Cole – Rust, Crosby (C), Guentzel – Kessel, Malkin (A), Kunitz (A) – Hagelin, Bonino, Sheary – Rowney, Cullen, S. Wilson.

Senators: C. Anderson (Condon) – E. Karlsson (C), Methot, Ceci, Phaneuf (A), Ch. Wideman, Claesson – Mark Stone, Pageau, B. Ryan – Hoffman, Turris (A), Burrows – Brassard, Dzingel, Wingels – Z. Smith, Pyatt, MacArthur.

Stan serii: Tied 1-1.