5:2
New York Rangers

M46.: PIT - NYR 5:2 - Granica 50 punktów przebita

Czwarte z rzędu! Penguins pewnie pokonali na własnym lodzie New York Rangers 5:2. Bramki zdobywali Simon, Kessel, Hornqvist, Hagelin oraz Hornqvist. Był to wieczór jubileuszy  Phil Kessel zanotował 800 punkt w karierze, Carl Hagelin 200 punkt w karierze, a Dominik Simon zdobył pierwszą bramkę na taflach NHL.

Szybki start

Pingwiny spotkanie z Rangers ponownie rozpoczęli z Tristanem Jarry w bramce. Trener Sullivan podjął taką decyzję przed meczem tłumacząc ją tym, że AHL przygotowało naszego młodego golkipera na występy back to back. Matt Murray nadal nie był obecny w Mieście Stali z powodów rodzinnych.

Nasi zawodnicy podobnie jak wczoraj starali się jak najszybciej wejść w spotkanie. Sztuka ta udała się już w 4. minucie spotkania kiedy to Hornqvist w swoim stylu z najbliższej odległości pokonał Lundqvista. Asystę przy tej bramce zaliczył Hagelin, dla którego był to 200 punkt w karierze.

Wszystko układało się po myśli Penguins, którzy dominowali na lodzie aż do drugiej części spotkania. Wówczas to jeden prosty błąd Małkina w ofensywie doprowadził do straty krążka i Grabner wyprowadził indywidualną akcję podczas której nie dał szans na obronę Jarry'emu.

Słabsza końcówka tercji i w ostatniej minucie pierwszej odsłony czwarta linia gości wpakowała nam drugiego gola. Po 20. minutach gry Pens w niezbyt dobrych nastrojach zjeżdżali do szatni przegrywając 2:1.

Pingwinia dominacja

Na drugą tercję nasi zawodnicy wyjechali piekielnie zmotywowani. W sumie Penguins oddali w tej odsłonie aż 18 celnych strzałów przy tylko 7 Rangers. Momentum do gry Pens wniosły dwie gry w powerplay, podczas których niestety nie udało zdobyć się gola. Rangers w meczu utrzymywał tylko Lundqvist, który raz po raz notował dobre i nieco szczęśliwe interwencje.

Bramka dla Pens wydawała się jednak tylko kwestią czasu i tak w 34. minucie pierwsze trafienie w swojej karierze na taflach NHL zaliczył Czech Dominik Simon. Simon często asystował przy bramkach, ale dopiero teraz, po 16 spotkaniach zdołał sam skierować gumę do siatki.

Minutę później Kessel popisał się kapitalnym uderzeniem z nadgarstka po podaniu Sheary'ego i Penguins objęli po raz drugi w tym meczu prowadzenie. Również wynikiem 3:2 dla Pittsburgha zakończyła się druga tercja tego spotkania. Dodatkowo bramka Kessela była dla niego 800 punktem w karierze.

Walka do samego końca

Pingwiny w trzeciej tercji spotkania nadal grały dobry i konsekwentny hokej. Goście mieli swoje okazje, ale na wysokości zadania stawał Jarry skutecznie zatrzymując napastników Rangers.

W okolicach połowy pierwszej tercji spotkania gumę do siatki zdołał skierować Sheahan, ale sędziowie po analizie video anulowali bramkę twierdząc, że zawodnik Pens skierował gumę do siatki za pomocą łyżwy. Wynik nadal był na styku.

W 53. minucie spotkania udało się jednak objąć dwubramkowe prowadzenie. Crosby wykorzystał dobre podanie od Kessela i tym razem nie było już wątpliwości good goal.

Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wątpliwości rozwiał jeszcze Hagelin, który skierował gumę do pustej bramki i Penguins mogli pewnie dopisać na swoje konto kolejne cenne dwa punkty. To czwarte zwycięstwo naszej drużyny z rzędu. Czy w końcu wróciły stare, dobre Pingwiny?

Teraz Penguins wyruszają na zachód gdzie czeka ich objazdówka po Kalifornii. Najbliższe spotkanie w Anaheim we środę.

Pittsburgh Penguins  New York Rangers 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)

Bramki i asysty: 4. Hörnqvist (Hagelin, Letang), 34. Simon (Sprong, Dumoulin), 35. Kessel (Sheary), 53. Crosby (Kessel, Oleksiak), 59. Hagelin (Oleksiak) – 16. Grabner, 20. Br. Smith (Lettieri, Carey)

Penguins: Jarry (DeSmith) – Dumoulin, Letang (A), Määttä, J. Schultz, Hunwick, Oleksiak – Simon, Crosby (C), Sprong – Hagelin, Malkin (A), Hörnqvist – Sheary, Guentzel, Kessel – Kühnhackl, Sheahan, Reaves.

Rangers: H. Lundqvist (Pavelec) – Br. Smith, Holden, Skjei, Shattenkirk, M. Staal, Kampfer (A) – J. T. Miller, Zibanejad, Zuccarello (A) – Rick Nash (A), Nieves, Fast – Vesey, Desharnais, Bučněvič – Grabner, Carey, Lettieri.