CONSOL Energy Center

3:2
New York Rangers

M16.: PIT - NYR 3:2 SO - Szalone karne

Pingwiny wygrywają z New York Rangers na własnym lodowisku 3:2 po serii rzutów karnych. Podopiecznym Mike'a Johnstona ostatecznie udał się rewanż za porażkę sprzed kilku dni. Po zmianie decyzji sędziego w rzutach karnych zwyciężyły Pingwiny!

Spotkanie już od początku stało na zaciętym i wyrównanym poziomie. W pierwszej tercji obydwa zespoły oddały równą ilość strzałów. Wynik meczu otworzył w 15. minucie Comeau, który ładnym uderzeniem przełamał Lundqvista. Niestety Pingwiny z prowadzenia cieszyły się zaledwie kilkanaście sekund bowiem jeszcze w tej samej minucie ex-Penguin, Stempniak pokonał Flowera.

Pod koniec pierwszej tercji nie zafunkcjonował nasz PK. Rangers wykorzystali grę w przewadze, St. Louis skierował gumę do siatki i było 2:1. Odpowiedź na tą bramkę ze strony Pens nastała dopiero w 39. minucie starcia kiedy to Spaling odzyskał gumę, podał ją do Małkina, który precyzyjnym strzałem wpakował krążek do bramki Lundqvista.

Więcej goli w regulaminowym czasie gry nie oglądaliśmy choć Pingwiny miały od groma sytuacji w trzeciej tercji spotkania. Dogrywka także nie przyniosła rozstrzygnięcia, a po szalonych karnych wygrali Pens. Czemu szalonych? Początkowo sędzia uznał bramkę dla Rangers, która zakończyła spotkanie i zawodnicy zjechali do szatni. Potem jednak, po analizie video, uznano, że Boyle dwukrotnie dotknął gumy przy wykonywaniu najazdu i zawodnicy musieli wrócić na lód. Drugiej szansy Pingwiny nie zmarnowały - Sutter wykorzystał rzut karny, Fleury obronił strzał Nasha i Pens wygrali 3:2.

Pittsburgh Penguins - New York Rangers 3:2 SO (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0, 3:2)

Bramki i asysty: 15. Comeau (Hornqvist, Ehrhoff), 29. Malkin (Spaling) – 15. Stempniak (Girardi, Hagelin), 17. St. Louis (Brassard, Nash)

Penguins: Fleury (Greiss) – Martin, Letang, Ehrhoff, Bortuzzo, Scuderi, Despres – Kunitz, Crosby, Dupuis – Spaling, Malkin, Hornqvist – Benett, Sutter, Downie – Comeau, Goc, Adams.

Rangers: Lundqvist (Talbot) – Staal, Boyle, J. Moore, Girardi, Hunwick, Klein – Nash, Brassard, St. Louis – Kreider, Stepan, Zuccarello – Hagelin, Hayes, Stempniak – Glass, D. Moore, Fast.