CONSOL Energy Center

4:5
New York Islanders

M18.: PIT - NYI 4:5 SO - Porażka po karnych na początek weekendu

Po niezbyt zadowalającym meczu Pingwiny przegrywają po serii rzutów karnych z New York Islanders 4:5. Szansa na zrewanzowanie się rywalom już jutro.

Słaba tercja i łagodny wymiar kary

W pierwszych sekundach starcia Pingwinów z Islanders, goście oddali strzał, po którym krążek odbił się od poprzeczki. Dla hokeistów z Pittsburgha zadziałało to jak czerwona płachta na byka i po chwili wyszli dzięki trafieniu Brendona Suttera. Po chwili karę za zahaczanie otrzymał Letang. Wynik zmienił się dopiero po dwóch minutach, kiedy to do wyrównania doprowadził hokeista, który w całej lidze ma najwięcej ataków ciałem - Martin.

Totalnie niezorganizowane Pingwiny straciły kolejną bramkę po zaledwie kolejnych 29 sekundach. Tym razem na liście strzelców zameldował się Kulemin, który dzięki przełożeniu krążka znalazł się sam na sam z Fleurym.

Isles przyjechali jak po swoje i po niedługim czasie powiększyli prowadzenie. Zaczęło się od straty Małkina w tercji Johnsona. Dwie wymiany i krążek wylądował pod nogami Hickey'a. Ten huknął z niebieskiej linii, jednak Strome zdołał zmienić tor lotu i tym samym zdobył bramkę.

Mimo bardzo przeciętnej pierwszej tercji Pingwinom udało się zmniejszyć przewagę Islanders. Na 3 minuty przed syreną kończącą pierwszą tercję indywidualną akcją popisał się Blake Comeau. Po tym jak okrążył bramkę, krążek szczęśliwie odbił się o łyżwy przeciwnika i zmylił Johnsona.

Niewiele przed końcem w sytuacji sam na sam z Fleurym znalazł się Bailey. Flower popisał się paradą meczu, kiedy hokeista Islanders starał się przełożyć krążek, jednakże nasz bramkarz zostawił na drugim słupku parkan i tym samym uchronił swój zespół przed utratą bramki.

Tercja na remis, delikatna poprawa gry

Na początku znakomitą szansę zmarnował Tavares - mając praktycznie pustą bramkę trafił w słupek.

Inaczej już było w przypadku Leddy'ego, który podanie od Strome'a wykorzystał idealnie i tym samym podwyższył prowadzenie na 4-2. Niedługo później na ławkę kar powędrowali Martin oraz Bortuzzo za bójkę na pięści.

Ponownie indywidualna akcja hokeisty Pingwinów przyniosła bramkę. Tym razem bohaterem chwili został Spaling. Swoją akcję rozpoczął kiedy wyjechał za bramkę i oddał krążek do Hornqvista - jego strzał został zablokowany, jednak pod bramką znalazł się Spaling, który umieścił krążek w bramce Johnsona.

Druga odsłona nie była tak ekscytująca jak poprzednio, jednak widać było delikatną poprawę gry Pingwinów.

Doprowadzenie do remisu i dogrywki

W trzeciej tercji obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze sporadycznie oddawali strzały - na początku bliski zdobycia bramki był Maatta, jednak krążek po jego strzale odbił się od poprzeczki.

Kilkoma dobrymi interwencjami musiał popisać się Fleury.

Można było się spodziewać, że Islanders nawet przy jednobramkowym prowadzeniu będą murować bramkę. Pierwsze dziesięć minut stały pod znakiem prób przedostania się do tercji Islanders, jednak kiedy to się udawało dobrze spisywała się obrona przeciwników.

Równo siedem minut przed końcem do wyrównania doprowadził Hornqvist po asyście Geno oraz Ehrhoff.

Serca fanów Pens zabiły szybciej kiedy praktycznie do pustej bramki uderzał Zisikas, jednakże po raz kolejny słupek stał się pomocnikiem Fleury'ego.

W starciu Suttera i de Haana kontuzję odniósł hokeista przyjezdnych - groźnie uderzył głową w bandę.

Na dziesięć sekund przed końcem doskonałej sytuacji nie wykorzystał Hickey, po czym rozpoczęła się dogrywka.

W dodatkowym czasie nie padła bramka, mimo znacznej przewagi Pingwinów.

W pierwszej kolejce rzutów karnych zarówno Małkin jak i Tavares nie trafili do bramki. W drugiej turze dla Pens strzelił Crosby. Nie pomylił się również Nielsen. Decydująca - trzecia kolejka wyłoniła zwycięzcę. Sutter nie trafił, natomiast swoją szansę wykorzystał Kyle Okposo i tym samym dwa punkty dla Islanders.

Skrót spotkania

Pittsburgh Penguins - New York Islanders (2:3; 1:1; 1:0; 0:0 ET, 1:2P)

Bramki i asysty: 2. Sutter (Martin, Downie), 17. Comeau (Kunitz, Maatta), 29. Spaling (Martin, Hornqvist, 56. Hornqvist (Małkin, Ehrhoff)- 9. Martin (Hamonic, Strome), 9. Kulemin, 10. Strome (Hickey, Bailey), 26. Leddy (Strome, Lee)

Składy:

Penguins: Fleury (Greiss) - Letang, Martin, Comeau, Crosby, Kunitz - Ehrhoff, Maatta, Hornqvist, Małkin, Spaling - Bortuzzo, Scuderi, Downie, Sutter, Bennett - Adams, Goc, Sill

Islanders: Johnson (Halak) - Hamonic, de Haan, Kulemin, Tavares, Nelson - Boychuk, Leddy, Okposo, Nielsen, Grabovsky - Visnovsky, Hickey, Bailey, Strome, Cantin - Clutterbuck, Cizikas, Martin