Consol Energy Center

6:4
New Jersey Devils

M70.: PIT - NJD 6:4- Grad bramek w Pittsburghu

Pingwiny osłabione brakiem Jewgienija Małkina, w swoim pierwszym meczu po powrocie do Pittsburgha pokonały New Jersey Devils po szalonym meczu 6:4. Dwie bramki zanotował Crosby, prócz tego strzelali Rowney, Bonino, Guetzel i Kessel.

Szalone otwarcie

Pierwsza tercja spotkania z Devils to istna wymiana ciosów. Wszystko rozpoczęło się od udanego kontrataku gości już w  6. minucie spotkania kiedy to Palmieri zdołał pokonać naszego golkipera i Murray musiał wyjmować gumę z siatki po raz pierwszy.

Na szczęście na odpowiedź Pingwinów nie trzeba było zbyt długo czekać. Zaledwie minutę później mieliśmy remis kiedy to Phil Kessel, testowany dzisiaj na pozycji lewoskrzydłowego, przełamał swoją passę 14 spotkań bez zdobytego gola i świetnym uderzeniem pokonał Kinkaida.

W 14. minucie spotkania golkipera Devils ponownie udało się pokonać. Guetzel z najbliższej odległości dobił uderzenie Dumoulina i było 2:1.

Kiedy wydawało się, że wszystko zaczyna zmierzać w dobrym kierunku dla naszego zespołu to zaledwie 36. sekund po bramce Guetzela ponownie mieliśmy remis w PPG Paints Arena. Noesen zdołał wówczas posłać gumę do siatki Matta Murraya.

To jednak nie był koniec strzelania w tej tercji. W ostatnich dwóch minutach pierwszej odsłony Penguins grali w podwójnej przewadze i takiej okazji na zdobycie bramki po prostu zmarnować nie było można. Streit dobrze dograł gumę do Crosby'ego, który uderzeniem z pierwszego krążka pokonał Kinkaida i po 20. minutach gry Penguins prowadzili 3:1.

Spokojniejsza odsłona

Druga tercja spotkania toczyła się już w nieco spokojniejszym tempie. Co nie znaczy, że było łatwo. Devils walczyli, ale Penguins w końcu zdołali uporządkować swoją grę w defensywie i wyglądało to z biegiem czasu coraz lepiej. Dodatkowo na ławkę powrócił Conor Sheary, który w pierwszej tercji przyjął uderzenie krążkiem w twarz.

Nagrodą za dobrą grę w drugiej odsłonie była bramka Bonino w 36. minucie spotkania. Nick wykorzystał dobre podanie od Rowneya i z najbliższej odległości pokonał golkipera gości.

Bramka Bonino spowodowała jednak rozluźnienie w szeregach Penguins i w 40. minucie meczu bramkę kontaktową dla Devils zdobył nikt inny jak Beau Bennett. Była to pierwsza bramka tego zawodnika przeciwko Penguins po odejściu z naszej drużyny.

Potwierdzenie przewagi

W trzeciej tercji obyło się już bez zwrotów akcji, ale było gorąco niemal do samego końca. W 46. minucie meczu swoją pierwszą bramkę na taflach NHL, w wieku 27 lat zdobył Carter Rowney i Penguins raz jeszcze odskoczyli na dwubramkowe prowadzenie. Rowney to idealny przykład, że ciężka praca popłaca. Zawodnik ten przebił się z ECHL do AHL, a z AHL do NHL i aktualnie pomaga Penguins w czasie gdy zespół przeżywa kryzys z kontuzjami.

Emocje jednak towarzyszyły kibicom do samego końca. W 57. minucie spotkania Palmieri zanotował swoje drugie trafienie tego wieczoru i wynik wciąż pozostawał sprawą otwartą. Na szczęście w 60. minucie meczu Crosby strzałem do pustej bramki rozwiał wszelkie wątpliwości i Penguins zanotowali dwa oczka.

Pittsburgh Penguins - New Jersey Devils 6:4 (3:2, 1:1, 2:1)

Bramki i asysty: 7. Kessel (Hörnqvist, Cullen), 14. Guentzel (Dumoulin, Crosby), 20. Crosby (Streit, J. Schultz), 36. Bonino (Rowney, Kühnhackl), 46. Rowney (Kühnhackl, Tom Sestito), 60. Crosby (Sheary) – 6. Palmieri (Hall, J. Moore), 15. Noesen (Zacha, Quenneville), 40. B. Bennett (Henrique, Merrill), 57. Palmieri (Blandisi)

Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – J. Schultz, Dumoulin, Cole, D. Pouliot, Ruhwedel, Streit – Sheary, Crosby (C), Guentzel – S. Wilson, Bonino (A), Kunitz (A) – Kessel, Cullen, Hörnqvist – Tom Sestito, Rowney, Kühnhackl.

Devils:  Kinkaid (Schneider) – Lovejoy, A. Greene (C), Prout, Merrill, Severson, J. Moore – Palmieri, Zajac (A), Hall – B. Bennett, Henrique (A), Blandisi – Noesen, Zacha, Quenneville – Lappin, Pietila, Wood.