5:2
Detroit Red Wings

M37.: PIT - DET 5:2 - Seria Pens trwa!

Penguins odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu! Podopieczni Mike'a Sullivana ograli dzisiaj na własnym lodzie Detroit Red Wings 5:2 po bramkach Kessela, Brassarda oraz Hornqvista.

Penguins w pierwszej tercji nie grali rewelacyjnie. Przy wyniku utrzymywał ich tylko Matt Murray dzięki któremu nasza strata po 20. minutach gry wynosiła tylko jednego gola. Równie dobrze mogłyby to być trzy bramki.

Pittsburgh zaczął przebudzać się do gry po przerwie świątecznej w drugiej tercji spotkania. Błyszczał na lodzie wówczas Phil Kessel. Kessel w 28. minucie spotkania podczas gry w przewadze po dosyć indywidualnej akcji zdołał doprowadzić do wyrównania.

Zaledwie minutę później na lodzie znalazła się trzecia formacja z Kesselem w składzie i Phil załatwił nam kolejnego gola. Kessel nagrał gumę na łyżwy Brassarda, krążek odbił się od nich i wpadł do bramki Howarda. Gol przepisowy i w zasadzie zdobyty dzięki hokejowemu IQ Phila.

To nie był jednak koniec dobrej gry Phila. Jeszcze w tej samej tercji, w 39. minucie meczu Amerykanin zdobył swoje drugie trafienie i prowadziliśmy 3:1. Można powiedzieć, że Phil zanotował w tej tercji małego hat-tricka i dzięki niemu zjeżdżaliśmy na przerwę w dobrych nastrojach. Oczekiwane przebudzenie Kessela stało się faktem?

W trzeciej tercji zrobiło się gorąco kiedy w 45. minucie meczu Athanasiou po błędzie i stracie krążka przez Małkina zdobył kontaktowe trafienie. Kessel się przebudził, ale Małkin nadał nie wyglądał jak stary dobry Geno.

Penguins na szczęście błyskawicznie odpowiedzieli na trafienie Red Wings. Strzał spod niebieskiej Johnsona idealnie przekierował Hornqvist i w 46. minucie Pittsburgh prowadził 4:2.

Kropkę nad i postawił jeszcze w 58. minucie meczu Brassard strzałem do pustej bramki i Penguins odnieśli swoje czwarte zwycięstwo z rzędu.

Ostatnie dwa mecze w tym roku Penguins rozegrają na wyjeździe. Wpierw czeka nas mecz z Blues, potem z Wild w Sylwestra.

Pittsburgh Penguins  Detroit Red Wings 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)

Bramki i asysty: 28. Kessel (Crosby, Letang), 29. Brassard (Kessel, Pearson), 39. Kessel (Malkin, Crosby), 46. Hörnqvist (J. Johnson, M. Pettersson), 58. Brassard (Malkin) – 12. D. Larkin (Nyquist, Abdelkader), 45. Athanasiou

Penguins: M. Murray (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin, Riikola, Määttä, J. Johnson, M. Pettersson – Rust, Crosby (C), Guentzel – Hörnqvist, Malkin (A), Simon – Kessel, Brassard, Pearson – Aston-Reese, Cullen, Sheahan.

Red Wings: Howard (J. Bernier) – Daley, Cholowski, Jensen, Kronwall (A), Hronek, Ericsson – Abdelkader (A), D. Larkin, Nyquist – Vanek, Nielsen (A), Bertuzzi – Rasmussen, Glendening, Athanasiou – Megan, J. de La Rose, Ehn.