CONSOL Energy Center

4:1
Chicago Blackhawks

M75.: PIT - CHI 4:1 - Udany rewanż

Pingwiny pokonują Chicago Blackhawks 4:1 i skutecznie rewanżują się za porażkę na Soldier Field z początku marca. Tym samym Pittsburgh zdołał przebić granicę stu punktów w ligowej tabeli. Bramki dla Pens zdobywali Stempniak, Neal oraz Crosby.

Spotkanie rozpoczęło się niezbyt dobrze dla Pingwinów. Goście ruszyli do ofensywy gdzie szybko prosty błąd popełnił Maatta i Pittsburgh przed utratą bramki uratował słupek. Potem jednak nastąpiła lepsza gra naszej drużyny. W 10. minucie, w przeciągu kilkunastu sekund Pens zaaplikowali rywalom szybko dwie bramki w bardzo podobnych sytuacjach. Wpierw ładnym uderzeniem akcję Pens wykończył Neal, a chwilę po tym Stempniak wykorzystał dobre podanie od Niskanena przed niebieską i było już 2:0.

Goście w drugiej tercji zdołali złapać kontakt z Pingwinami. Brookbank mocnym uderzeniem spod niebieskiej pokonał zasłoniętego Fleury'ego, zdobywając pierwszą bramkę dla Chicago. Chwilę po trafieniu Brookbanka doszło do nieprzyjemnego zderzenia kapitana gości, Jonathana Toewsa z Brooksem Orpikiem. Nasz czołowy defensor czysto zaatakował zawodnika Jastrzębi, który nie był przygotowany na przyjęcie hitu i wyraźnie ucierpiał w starciu. Toews do gry już nie powrócił, a jego oficjalny uraz został sklasyfikowany jako uraz dolnych partii ciała.

W trzeciej tercji Pingwiny potwierdziły swoją dzisiejszą dominację nad Chicago. W 56. minucie ładnym strzałem popisał się Crosby i Pens ponownie odskoczyli na dwubramkowe prowadzenie. Sid trzy minuty później ustalił także wynik spotkania trafiając do pustej już bramki Blackhawks.

Oby dzisiejsza lepsza postawa Pingwinów zakończyła okres słabszej gry w naszej drużynie. Pens ponownie na lód wyjadą we wtorek i skrzyżują kije z Carolina Hurricanes.

Pittsburgh Penguins - Chicago Blackhawks 4:1 (2:0;0:1;2:0)

Bramki i asysty: 10. Neal (Jokinen, Bortuzzo), 11. Stempniak (Niskanen, Kunitz), 56. Crosby (Kunitz), 59. Crosby (Määttä, Bennett) – 32. Brookbank (Sharp, Leddy).

Penguins: Fleury (Zatkoff) – Orpik, Bortuzzo, Scuderi, Niskanen, Despres, Engelland – Stempniak, Crosby, Kunitz – Neal, Jokinen, Bennett – Gibbons, Sutter, Pyatt – Megna, Adams, Glass.

Blackhawks: Crawford (Rääntä) – Seabrook, Keith, Hjalmarsson, Oduya, Brookbank, Leddy – Hossa, Toews, Versteeg – Shaw, Handzuš, Sharp – Carey, Regin, Saad – Smith, Kruger, Bollig.

Sędziowali: O´Rourke, Walsh – Barton, Murchison.